Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Požár mlékárny v Černé za Bory

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Dne 24. června 2008 ve 14.59 hodin byl na operační a informační středisko hasičů nahlášen požár v objektu bývalé mlékárny v Černé za Bory. Na místo byli povoláni profesionální hasiči z Pardubic, dále dobrovolní hasiči z Dašic a Sezemic.

Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že hoří polystyren v mezistropí. Uvnitř objektu, který je určen k demolici, hasiči nalezli čtyři tlakové nádoby, které nejprve ochlazovali a poté postupně vynesli z objektu. Díky rychlému ochlazení a následnému vynesení tlakových lahví z objektu nedošlo k jejich výbuchu. K požáru došlo při demoličních pracích, přesněji – při rozbrušovacích pracích. Následně, při vynášení rozbrušovacího zařízení z objektu, došlo k popálení jednoho dělníka na rukou. Muž byl ihned převezen s popáleninami do nemocnice. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 16.12 hodin a zcela zlikvidován byl v 17.26 hodin.

Podle slov zjišťovatele příčin požáru byl objekt určen k demolici, ale část tohoto objektu již sloužila k uskladňování a výrobě. Uvnitř objektu byly uloženy počítačové komponenty. Škoda byla zpřesněna a nyní je předběžně vyčíslena na 100 milionů korun.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: