Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Požární prevence a ochrana obyvatelstva měly v Pardubicích svůj den

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje společně se Sborem dobrovolných hasičů Pardubice – město dnes uspořádaly v samém centru Pardubic další ročník oblíbeného Dne prevence a ochrany obyvatelstva.

V průběhu celého dopoledne měli návštěvníci možnost prohlédnout si vystavenou techniku a jednotlivé stánky s preventivní tématikou. Chybět nemohla ukázka hasicích přístrojů, následků požárů nebo požárního útoku v podání těch nejmenších hasičů.
K vidění byl také kontejner nouzového přežití s nafukovacím stanem. Ten bývá využíván v případě rozsáhlých živelních katastrof a v případech, kdy je nutné zajistit podmínky pro dočasné přežití evakuovaných osob. Přestože tato součást hasičského vybavení nebývá v praxi příliš často využívána, jedno „ostré“ nasazení má v těchto dnech za sebou. Naštěstí ne pro evakuované obyvatele, ale jako týlové zázemí pro hasiče bojující s rozsáhlým požárem pneumatik v Boru u Skutče.
Se svojí prezentací nechybělo ani občanské sdružení Rescueinfo. To, jako už tradičně, představovalo portál Radyvnouzi.cz a postupy pro nejrůznější krizové situace. Tentokrát navíc i s fotodokumentací a záznamem radiového provozu ze cvičení Evakuace 2009, které se uskutečnilo v Pardubicích.

[nggallery id=52]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

1 komentář článku Požární prevence a ochrana obyvatelstva měly v Pardubicích svůj den

  • Některé novinky protipožární prevence jsou opravdu velice zajímavé. Rád se účastním těchto výstav technických přístrojů, které jsou zaměřené na preventivní tématiku. Ještě o něco zajímavější jsou samotné ukázky následků požárů. Myslím, že takových akcí by se mělo účastnit, co nejvíce lidí. Je to do života velice užitečné.

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: