Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Požáry v zemědělství po dobu sklizně

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Máme již za sebou první polovinu prázdnin a po přívalových deštích se počasí snad již umoudří a bude přát zemědělcům. Na sklizeň obilovin se musí využít každé chvilky a technika nesmí zahálet. Přes všechno úsilí, aby bylo včas obilí sklizeno, je nutné se technice věnovat a provádět na ni pravidelné kontroly a údržbu (o provedených opravách a údržbě je nutné vést i prokazatelné záznamy).

[singlepic id=354 w=320 h=240 float=right]I přesto se někdy stává, že vzniklá závada zapříčiní vznik požáru. Poté si zemědělci jistě uvědomí, že vybavení techniky hasicími přístroji není žádný nadstandard, ale nutná a dobrá věc. Vždyť instalovaný a provozuschopný hasicí přístroj a proškolená osádka kombajnu může zachránit nejen mnohamilionový stroj, ale i několik hektarů pole. „Většinu požárů lze uhasit již v počátku. Na seno, slámu a obiloviny použít vodní hasicí přístroj a na oleje, naftu i motory je pak vhodný práškový přístroj. Je také dobré se naučit s nimi zacházet,“ říká kpt. Bc. Daniel Norek, vyšetřovatel příčin požáru HZS Pardubického kraje.

V době mobilních telefonů jistě nebude problém případný požár neprodleně ohlásit na tísňovou linku „150“ nebo „112“. Při ohlášení požáru je vhodné i dobře popsat místo a možné příjezdové cesty pro jednotky požární ochrany.

V červenci letošního roku jsme v rámci Pardubického kraje nezaznamenali naštěstí žádné požáry kombajnů a jiné techniky sloužící ke sklizni obilí, což je velice potěšující.
Proto, aby zůstal i druhý prázdninový měsíc bez požáru, hasiči žádají zemědělce o zvýšenou pozornost při provádění všech prací souvisejících se sklizní.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: