Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pyrotechnický průzkum napoví, jaká tajemství skrývá zem U Trojice

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V příštím týdnu začne u Parama, v místech kde začala dostavba nadjezdu a mimoúrovňové křižovatky, plošný pyrotechnický průzkum. Napoví, jaké pozůstatky z 2. světové války jsou v zemi ukryty. Evakuace obyvatel však v této fázi, která potrvá zhruba dva týdny, nehrozí ani v případě, že přístroje v zemi detekují předmět, který by mohl být leteckou pumou.

Postup, na němž se shodli pyrotechnici s představiteli složek integrovaného záchranného systémua městem, tak poskytne čas případnou evakuaci důkladně připravit, informovat o ní veřejnost a zvolit pro ni co nejvhodnější termín.

Podrobný průzkum v lokalitě, která byla během 2. světové války cílem několika náletů, bude prováděn do hloubky čtyř metrů. V případě detekce podezřelého předmětu pyrotechnici místo označí, ale nebudou probíhat žádné výkopové práce. Po ukončení celého průzkumu, nebo jeho podstatné části, se sejdou zástupci města, složek integrovaného záchranného systému, dodavatele stavby a pyrotechniků a zvolí termíny a způsob prověřování všech označených míst.

Pokud se při následných výkopových pracích nevybuchlá munice skutečně najde, práce budou přerušeny, velitelem zásahu bude vyhlášena evakuace v okruhu 600 metrů od místa nálezu a přivolán policejní pyrotechnik, který upřesní způsob likvidace nalezené munice a upřesní okruh, který je třeba vyklidit. Druhá zóna evakuace může zasahovat do vzdálenosti až 1100 metrů.

„Tento postup nezastihne občany nepřipravené. Výkopové práce se budou plánovat s největší pravděpodobností na víkendy a veřejnost o nich bude s předstihem informována prostřednictvím webových stránek města, hromadných sdělovacích prostředků i místního informačního systému. Oblast, na níž se může evakuace vztahovat je hustě obydlena, je tu řada škol i podnikatelských subjektů. O víkendech jsou školy prázdné, lidé mohou odjet z města a na mimořádnou situaci, kdy bude třeba ukončit provoz, výrobu či prodej se mohou včas připravit i právnické či fyzické osoby podnikající v dané lokalitě,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Další pyrotechnický průzkum, tentokráte hloubkový, čeká území U Trojice na přelomu let 2015 a 2016. V místech, kde budou stát piloty mostní konstrukce,půjdou průzkumné sondy do hloubky osmi až dvanácti metrů. S dostavbou nadjezdu i křižovatky začalo Ředitelství silnic a dálnic v březnu letošního roku, hotová by měla být na podzim 2017.

Nataša Hradní, tiskový úsek MmP

Informace naleznete také v našem průvodci.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: