Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Radní Netolický: Hospodaření v chrudimské nemocnici vychází příznivě

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hospodaření nemocnice, provoz  dlouhodobé intenzivní péče, spolupráce s externími firmami a centrální nákup zdravotnického materiálu a léků. O těchto tématech diskutoval minulý týden s představiteli chrudimské nemocnice radní pro zdravotnictví Martin Netolický.

„Hospodaření Chrudimské nemocnice  v roce 2011 skončí nejspíše přebytkem, což považuji za příznivou zprávu. Jedná se pouze o účetní výsledek a jeden z ekonomických ukazatelů. Znepokojuje  mě hlavně stav závazků po splatnosti,“ konstatoval radní Netolický poté, co ho ředitel nemocnice Tomáš  Vondráček seznámil s příznivým ekonomickým výsledkem za uplynulý rok.  Na  něm se bezesporu podílí krajské pracoviště dlouhodobé intenzivní péče (DIP). Provoz tohoto oddělení by neměl být omezen ani v roce 2012. „Předpokládáme, že získáme smlouvy od pojišťoven na úhradu všech deset lůžek, neboť pracoviště je stabilizované po personální i materiální stránce,“ věří  radní Netolický.

„Projednali jsme také  přípravy na rekonstrukci centrální sterilizace. Realizaci plánujeme v průběhu letních měsíců, kdy je v nemocnici menší provoz a stavba tudíž nijak výrazně nezasáhne do chodu a výkonů nemocnice,“ přiblížil radní Netolický  harmonogram stavebních prací. Obnova sterilizace bude stát asi 25 milionů korun.

V současné době zpracovává komise Krajského úřadu Pardubického kraje  přehled havarijních stavů u všech nemocnic zřizovaných Pardubickým krajem. U Chrudimské nemocnice se jedná o výměnu oken na dětském oddělení, opravu střech na dvou budovách, kde kraj počítá s finančními  prostředky z projektu Zelená úsporám. Zahrnuta je do něho oprava čtyř objektů.

Radní hovořil s vedením zdravotnického zařízení nemocnice  také o  systému centrálních nákupů a o poskytování lékařské služby první pomoci přímo v nemocnici.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: