Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Reakce policie na informace v médiích

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.
V minulých dnech byl z polského vězení propuštěn dvaapadesátiletý muž, kde si odpykával trest odnětí svobody za závažné mravnostní delikty. Na tuto skutečnost začala intenzivně reagovat i česká média, přičemž se objevila spousta nejasných a zavádějících informací.  S ohledem na tuto skutečnost považuje vedení Policie České republiky za důležité, se k danému tématu vyjádřit.
Policie České republiky spolupracuje s polskou policií standardním způsobem, a to na základě dohod o mezinárodní policejní spolupráci. Co se týká konkrétní dohody – programu utajovaného svědka – je tento koncipován na několika principech, zejména:

  • Musí se jednat o konkrétní probíhající trestní řízení (v tomto případě o žádném nevíme)
  • Ochrana svědka je poskytována na základě žádosti a následné oboustranné dohody
  • Poskytnutá ochrana nesmí být v rozporu se zájmy České republiky
Jak k této věci sdělil náměstek policejního prezidenta pro SKPV plk. JUDr. Václav Kučera, „nedokážu si představit, že by tato osoba splňovala zákonné podmínky ochrany na území České republiky. Je to nejen v rozporu se zájmy naší republiky, ale i s dalšími ustanoveními dohody.“

Veřejnost můžeme ubezpečit, že v případě zjištění relevantních informací o pohybu potencionálně nebezpečné osoby na území České republiky, přijmeme k zajištění bezpečnosti občanů České republiky odpovídající opatření a veřejnost informovali.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: