Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Ředitel Městské policie Pardubice a primátor města ocenili přístup občanů města a strážníků

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Stalo se již dobrou tradicí, že vedení městské policie oceňuje aktéry událostí, které se staly v průběhu roku, a jedná se o situace, které nejsou samozřejmé. Stejně jako vloni, tak i letos se k řediteli městské policie připojil také hlavní statutární zástupce města. Oba pánové se rozhodli ocenit občana města Pardubice pana Dušana Němce (69) Čestným uznáním a věcným darem. Strážníci Michal Jelínek, Martin Zajíc a Miloslav Jirásek získali stužku „Za příkladný výkon služby“.

Foto: MP Pardubice

Foto: MP Pardubice

Ocenění pana Němce předcházela situace, kdy pan Němec nebyl lhostejný k jemu neznámému spoluobčanu v nouzi. Pan Němec při venčení psa nalezl muže středního věku, který ležel na trávníku a nekomunikoval, pouze zmateně „hrabal“ horními končetinami v zemi. Ostatní spoluobčané okolo chodili a nikdo se nezajímal o to, zda muž na zemi nepotřebuje pomoc. Až pan Němec neváhal, zavolal na tísňovou linku 156 a na místo přivolal strážníky, kteří okamžitě zavolali záchranku. Jak později uvedl ošetřující lékař převezeného muže, díky několikanásobnému infarktu, byla ochota pomoci něco, co mu zachránilo život. K tomuto příběhu uvedl při oceňování primátor města Pardubic Martin Charvát: „Vážím si všech, kteří jsou všímaví, a není jim lhostejné, co se v kolem nich děje“.

Strážníci převzali z rukou svého ředitele ocenění „ Za příkladný výkon služby“. „Je to zcela nové ocenění, které jsme zavedli po mém nástupu k městské policii. Rádi bychom ocenili strážníky za jejich přístup k výkonu služby, který má „ přidanou“ hodnotu. Tito strážníci jsou sice první, ale doufám, že ne poslední“ uvedl Rostislav Hübl. Strážníci Jelínek a Zajíc dostali stužku za to, že v říjnu loňského roku během výkonu služby rozmluvili muži jeho sebevražedné úmysly. Strážník Jirásek pomohl při loňském podniku Zlatá Přilba invalidnímu muži ze zahraničí s opravou jeho vozíku, který nebyl schopen jízdy. Tento naložil a odvezl jej do místa svého bydliště, aby jej opravil. Tímto pomohl muži nad rámec svých povinností. „Jsem rád, že naši strážníci neberou svoji službu jako povinnost, ale svým lidským přístupem povyšují naši práci o úroveň výš. Proto si zaslouží toto ocenění“ doplnil Hübl.

Lenka Uskobová, Preventivní a informační služba Městské policie Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: