Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Pardubický kraj čeká v příštích letech několik cvičení

Bezpečnostní rada Pardubického kraje začátkem roku projednávala Plán cvičení orgánů krizového řízení a složek IZS Pardubického kraje v období 2017 až 2020. Jaká cvičení kraj čekají?

Pardubice budu nacvičovat reakci na teroristický útok

Bezpečnostní rada obce s rozšířeou působností Pardubice na svém zatím posledním zasedání projednávala přípravu cvičení složek integrovaného záchranného systému a orgánů krizového řízení.

Prověřovací cvičení NEHODA 2016

Na základě usnesení 10. jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje ze dne 18. dubna 2016, bylo dnes 27. září 2016 provedeno prověřovací cvičení „NEHODA 2016“. Cílem cvičení bylo ověřit připravenost složek integrovaného záchranného systému a zdravotnických zařízení na mimořádnou událost s velkým počtem raněných a obětí.

Šílení střelci v Pardubickém kraji

Dnešního dne dorazilo na Integrované operační středisko policie Pardubického kraje několik zpráv o narušení pořádku. Nejprve došlo v obci Dašice a Brandýs nad Orlicí k výbuchům a tyto události na sebe navázaly několik policejních hlídek a dalších složek policie, které se podílely na jejich řešení. Následně na to byla přijata dvě oznámení o útocích střelců na Městském úřadu v Letohradě a Krajském úřadu v Pardubicích.

Městský park v Chrudimi bude patřit zdravotníkům

Celkem 50 dětských zdravotníků z Chrudimského okresu se v pondělí 16. května utká v Chrudimi. V Městském parku se od 9 hodin koná soutěž mladých zdravotníků. Do oblastního kola soutěže je přihlášeno celkem 10 družstev, která budou muset prokázat nejen teoretické, ale zejména praktické dovednosti v poskytování první pomoci. Na realisticky přichystaných stanovištích je potkají figuranti s různými zraněními, od lehkých až po život ohrožující stavy.

Cvičení NEHODA 2016 prověří připravenost záchranářů a nemocnice

Mnoha cvičením složek integrovaného záchranného systému je vytýkáno, že jsou předem plánovány a všichni o nich vědí dlouho dopředu. Velkou změnou proto bude letošní cvičení NEHODA 2016, které prověří činnost Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a jednoho z pracovišť Nemocnice Pardubického kraje. Toto cvičení totiž nebude taktické, ale prověřovací. To znamená, že o datu a místu konání bude vědět jen omezené množství lidí, aby simulace nehody byla všemi dotčenými brána naprosto vážně.

Protipovodňová opatření na Chrudimce v Pardubicích

Pardubice patří mezi města, která může ohrozit velká voda. Ukázalo se to v letech 1981 a 1997, kdy povodeň kulminovala na samé hranici břehů. Přitom nešlo o nijak mimořádnou povodeň – pohybovala se na úrovni Q10 až Q20, tedy mezi desetiletým a dvacetiletým průtokem.

Pardubice plánují velké cvičení zaměřené na evakuaci obyvatel

O tom, že město Pardubice nenechává přípravu na krizové situace náhodě, se můžete na našich stránkách přesvědčovat již delší dobu. Svědčí o tom například snaha o neustálé zdokonalování varovného systému nebo organizování cvičení.

Pardubický kraj plánuje na příští rok cvičení NEHODA 2016

Krátce

Příští rok by se v Pardubickém kraji mělo uskutečnit cvičení NEHODA 2016, jehož garantem bude Hasičský záchranný sbor. Termín cvičení není znám, ale v dubnu nebo květnu má být jeho záměr schvalován na Bezpečnostní radě kraje. Kraj by se měl příští rok také zapojit do cvičení INEX 2016. Pod tímto názvem bývají velká strategická cvičení, zaměřená na použití špinavé bomby.

Nemocnice si vyzkoušela připravenost na hromadnou nehodu s mnoha zraněnými

V 10.00 hodin na recepci Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice zazvonil telefon. „Jsme u hromadné havárie autobusu, máme tady 35 zraněných osob,“ nahlásila Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje. V krátké době byl spuštěn traumatologický plán a očekával se příjezd pacientů. Naštěstí fiktivních…

V Pardubicích zasedal krizový štáb, naštěstí jen cvičně

Domino

Na radnici na Pernštýnském náměstí se ve čtvrtek sešel krizový štáb města se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Důvodem jednání krizového štábu bylo prověřit, jak jsou orgány krizového řízení statutárního města připraveny na případnou evakuaci osob v případě nálezu letecké bomby.

Na Chrudimsku tekla krev proudem

Úrazy a nejrůznější nehody představují situace, s nimiž se většina z nás nikdy nechce setkat. Zatímco někdo spoléhá, že zrovna jemu se vyhnou, jiní se snaží na ně včas připravit.