Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Chrudim má novou studii pro varovný systém

Krátce

Město Chrudim si v letošním roce nechalo vypracovat novou zvukovou studii pro svůj výstražný a informační systém VISO 2002. Stávajících 138 ozvučných míst a 4 elektronické sirény navrhuje studie doplnit o 57 nových míst. Ve 13 případech má dojít ke zvýšení počtu reproduktorů. To vše za cca 1,3 milionu.

Pardubický kraj bude mít výbor pro integrovaný záchranný systém

Krátce

Zástupci ČSSD, KPK, ODS a STAN dnes v Pardubicích podepsali Dohodu o politickém uspořádání Pardubického kraje ve volebním období 2016 – 2020 (koaliční smlouva). Její součástí jsou nejen body, jako investice do vybavení JSDH a dalších složek IZS nebo účinná prevence nebezpečných havárií, ale především vznik úplně nového výboru pro integrovaný záchranný systém. Ten bude mít celkem 7 členů, včetně předsedy z ČSSD a místopředsedy z KPK.

Pardubice chtějí nacvičovat reakci na teroristický útok

Krátce

Pardubice chtějí v příštím roce zorganizovat velké cvičení IZS a orgánů krizového řízení, zaměřené na nácvik reakce na hrozbu teroristického útoku. Součástí by mělo být i zapojení speciálních policejních útvarů s celorepublikovou působností. Příprava cvičení má začít letos v září.

Cvičení NEHODA 2016 prověří připravenost záchranářů a nemocnice

Mnoha cvičením složek integrovaného záchranného systému je vytýkáno, že jsou předem plánovány a všichni o nich vědí dlouho dopředu. Velkou změnou proto bude letošní cvičení NEHODA 2016, které prověří činnost Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a jednoho z pracovišť Nemocnice Pardubického kraje. Toto cvičení totiž nebude taktické, ale prověřovací. To znamená, že o datu a místu konání bude vědět jen omezené množství lidí, aby simulace nehody byla všemi dotčenými brána naprosto vážně.

Záchranka pořídí speciální vozidlo pro nebezpečné nákazy

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje chce v nejbližší době pořídit speciální sanitku pro kritické epidemiologické situace s výskytem vysoce virulentních infekčních chorob typu Ebola nebo Sars. Vozidlo bude vybaveno filtro-ventilačním zařízením se 4směrnou filtrací a umožní použití dalších ochranných prostředků.

VD Seč snižuje hladinu

Krátce

Pokud se vám zdá, že hladina Chrudimky je „nějak vysoko“, tak máte pravdu. VD Seč totiž od středy snižuje hladinu a odtok se pohybuje kolem 9,8 m3/s. Vlivem tohoto upouštění je hladina v Padrtech 9 cm pod I. SPA.

Krajská záchranka v roce 2014

Krátce

27 posádek Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje z 16 výjezdových základen zasahovalo v roce 2014 u 45134 událostí. Z toho bylo přibližně 8300 úrazů, 1655 dopravních nehod, 1400 cévních mozkových příhod, 400 resuscitací a 500 život ohrožujících srdečních příhod. Průměrný dojezdový čas se pohyboval kolem 9,8 minut.

Vzestup hladiny Labe

Krátce

Vlivem silných dešťů a tání sněhu došlo v průběhu noci k vzestupu hladiny Labe v Krkonoších až na 3. stupeň. V současné době horní část toku klesá a naopak pokračuje vzestup na Královéhradecku a Pardubicku.

Zítřejší zkouška sirén je zrušena

Krátce

Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 4. března 2015, zrušena. Důvodem je případné spuštění sirén ve čtvrtek 5. března 2015, jako „Piety“.

Krajská záchranka pořizuje stany pro hromadná neštěstí

Krátce

Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje průběžně rozšiřuje a modernizuje své vybavení. V září letošního roku vyhlásila veřejnou zakázku na dodávku stanového systému pro hromadná neštěstí v polních podmínkách. Svoji nabídku na dodávku dvou sad těchto stanů zaslali celkem dva uchazeči – EGO Zlín spol. s r.o. (419 371 Kč) a GUMOTEX a.s. (288 984 Kč). Právě druhá jmenovaná společnost se stala vítězem této zakázky a krajským záchranářům tak dodá dvě sady stanů GTX-24.    

Veřejná beseda k možnosti nálezu letecké munice

Krátce

Co se stane v případě, že během zemních prací v okolí Parama bude nalezena nevybuchlá munice z 2. světové války? Jak budou nebezpečné nálezy likvidovány a jak je připravena ochrana obyvatel? Jak se o tom lidé dozvědí a jak se mají zachovat? Na tyto a další otázky dostane veřejnost odpovědi během veřejné besedy, která se uskuteční ve středu 24. října od 17:00 v ABC klubu.

Pardubicemi zněl požární poplach

Krátce

V Pardubicích před malou chvílí zněly sirény. Jednalo se o signál „Požární poplach“ určený ke svolání dobrovolných hasičů. Tento signál NEVARUJE před nebezpečím. Předpokládáme, že byl spuštěn v souvislosti s aktuálním požárem rodinného domu ve Starých Ždánicích.