Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Komentář: Premiér chce zavést stupně ohrožení. Co nám přinesou?

Premiér Bohuslav Sobotka požádal ministra vnitra o bezpečnostní audit České republiky. Součástí má být nejen prověření současné legislativy, ale především návrh zavedení stupňů ohrožení.

Kdo zaspal 14 let?

Dlouhá léta existovalo v Československu, respektive České republice, několik varovných signálů – katastrofa, nebezpečí zátopové vlny a všeobecná výstraha. To se změnilo v listopadu 2001, kdy byly tyto signály zrušeny. Od té doby si obyvatelé nemusí pamatovat několik různých signálů, ale stačí jim znát jeden jediný, který varuje před nebezpečím – všeobecnou výstrahu.

Migrační vlna a krizové stavy v ČR

V souvislosti se současnou migrační krizí se často mluví o nutnosti vyhlášení výjimečného stavu. Ten sice naše legislativa nezná, ale i tak má stát a samospráva v záloze několik možností pro případ potřeby.

Komentář: (ne)varování obyvatel před zaplavením sídliště Na Šancích

Obvykle se po každém průšvihu typu únik nebezpečné látky nebo povodeň objeví kritika měst a hasičů za včasné nevarování obyvatel. Bylo to tak opakovaně po událostech v Synthesii, v Píšťovech nebo při požáru v Lanškrouně. A podobná vlna kritiky se teď snesla na adresu chrudimské radnice.

Komentář: Pomněnkový den a česká policie

25. květen je od osmdesátých let po celém světě znám jako Mezinárodní den pohřešovaných dětí. Ročně se v České republice ztratí tisíce dětí…

Hejtman Netolický: Centrální příjmy jsou prioritou krajského zdravotnictví

Po úspěšně zvládnuté fúzi a vzniku společnosti Nemocnice Pardubického kraje a. s., která byla předpokladem pro rozvoj celého systému krajského zdravotnictví, přichází nyní na řadu také problematika investic do rozvoje akutní péče. Proto je dle mého názoru nezbytné vybudovat centrální příjmy v jednotlivých zdravotnických zařízeních.

Komentář: Schůze sněmovny k Vrběticím ukázala bludy

Před chvílí skončila první část mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k událostem v areálu muničních skladů ve Vrběticích. Nebudu se zabývat hledáním viníka, to je úkolem policie. Ale dnešní schůze poukázala na nepřesnosti, které se už delší dobu objevují v médiích.

KOMENTÁŘ: Záchranky bez lékařů?

Litomyšl je další v řadě měst, kde přechod záchranné služby na posádku bez lékaře vyvolává bouřlivé emoce. Internetem koluje petice požadující návrat lékaře, situace si všímají některá média. Plně chápu obyvatele, kteří se obávají snížení úrovně péče. Chápu i zástupce města, protože jen politický sebevrah by souhlasil se zrušením RLP ve svém městě, navíc ve volebním roce.

Primátorka chce změny v práci městské policie

mppa

Vytýkací dopis, kritizující postupu ředitele městské policie Petra Kvaše v případě komunikace dvou jeho podřízených ve vztahu k muži, který si stěžoval na špatné parkování strážníků, ale také úkoly, které by měl v nejbližší době splnit, předala dnes řediteli strážníků primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Požaduje po něm neodkladné zlepšení činnosti Městské policie Pardubice.

Stanovisko primátorky k případu pardubických strážníků

Že se k sobě lidé chovají slušně, že si váží jeden druhého, považuji za naprosto samozřejmé. Proto je pro mě způsob komunikace mezi dvěma strážníky i to, jak se vyjádřil zástupce ředitele městské policie Petr Střítezský na adresu občana upozorňujícího na možný přestupek strážníků, nepřijatelný a odsouzeníhodný.

Město Pardubice: Synthesie se určitě budeme ptát

V posledních dnech jsem mnohokrát dostala otázku, co my jako město uděláme se Synthesií, co uděláme pro to, aby se neopakovala situace z posledních dní, kdy v Synthesii unikly oxidy dusíku, resp. proč chemičku nezavřeme.

Pro koho houkají sirény?

Když se v okolí Pardubic objeví oranžový mrak, většina místních hned ví, kde se vzal – ze Synthesie. Stejné to bylo i v úterý po poledni, kdy došlo v této chemičce k úniku oxidů dusíku. Tentokrát ale byla situace natolik závažná, že si vyžádala spuštění varovného systému v Pardubicích.