Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Výstraha ČHMÚ pro Pardubický kraj

Meteorologové vydali výstrahu před extrémním nebezpečím silného větru. Ten může dosahovat v nárazech až 125 km/h, na horách až 160 km/h.

Mladý záchranář pokračuje

Oblastní spolek Českého červeného kříže Chrudim připravil pro děti a mládež na školní rok 2016/2017 zájmový kroužek „Mladý záchranář“.

Nová vyhláška přinese změny v záplavových územích

Evropská Směrnice o zvládání povodňových rizik stanovila povinnost provést vyhodnocení povodňových rizik a zpracovat do prosince 2013 pro tato území mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik. Jde o velmi podrobné mapy, které umožňují zjistit nejen rozliv, ale také hloubky a rychlost proudění v konkrétních místech a to až pro pětisetletou povodeň.

Vražda a několik znásilnění – pardubická policie vyvrací některé fámy

Vzhledem k dalším spekulacím vyplývajících z internetových diskusí, se policisté rozhodli zveřejnit několik případů, o nichž s ohledem na poškozené i jejich rodiny dosud veřejnost neinformovali.

Pardubice rozdají v rámci dotací navíc půl milionu korun pro místní sbory dobrovolných hasičů

Pardubice navýšily Program podpory prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti o půl milionu korun. Peníze jsou určeny na nový dotační titul Prevence požární ochrany. 13 sborů ze Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, které ve městě působí, tak mohou žádat o příspěvky na svou činnost a vybavení.

Pardubice pokračují s rozšiřováním systému varování a vyrozumění obyvatelstva

Rada města v červenci schválila zadání zakázky na další rozšíření v ceně 826 000 Kč a 18. srpna město tuto zakázku zadalo. V jednotlivých městských obvodech již chybí pouze jednotlivá bezdrátová ozvučná místa, která nebyla možná instalovat z důvodu stáří sloupů veřejného osvětlení.

Nouzové zásobování potravinami

Zatímco některé krizové situace nás postihují celkem pravidelně, s jinými se nemusíme setkat po dlouhá desetiletí. Jednou z takovýchto situací je i narušení dodávek potravin velkého rozsahu.

Poznáte pachatele loupeže se sekerou?

Kriminalisté pátrají po totožnosti dvou mužů. Jedním je pachatel loupeže, druhým možný svědek, který by mohl poskytnout další důležité informace k loupeži. K té došlo v dubnu letošního roku okolo 21:00 hodiny v ulici Dašická v Pardubicích.

OP Životní prostředí omezí dotace na protipovodňová opatření

V rámci Operačního programu Životní prostředí si mnoho měst a obcí pořídilo nebo modernizovalo místní rozhlas a vybudovalo varovný systém (srážkoměry a hladinoměry). Především v případě rozhlasů šlo prakticky o jediný způsob, jak mohla obec získat finanční prostředky na jeho výstavbu.

Policejní prezident navštívil Pardubický kraj

Policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý navštívil Pardubický kraj, aby s místními starosty mimo jiné diskutoval o současném nastavení komunikace v krizových situacích mezi Policií ČR a představiteli samosprávy a státní správy.

Den linky 112

Dne 11. února 2015 si Evropané připomenou Evropský den 112. Prostřednictvím tohoto jednotného evropského čísla tísňového volání se mohou lidé v nouzi dovolat pomoci záchranářů, a to ve všech státech Evropské unie. O zavedení jednotného evropského čísla tísňového volání – 112 ve všech členských státech EU rozhodla již v roce 1991 Rada Evropských společenství.

Odstávka elektrické energie v Pardubické nemocnici

Pardubická nemocnice upozorňuje návštěvníky, že v sobotu 14. února 2015 v období mezi 8.00 až 16.00 hodin dojde k plánované odstávce elektrické energie v celém areálu nemocnice. Dodávka elektrické energie bude po celou dobu zajištěna z náhradních zdrojů, tj. diesel agregátů. Přesto dojde k některým dílčím omezením v provozu nemocnice: