|
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji vyrážíme na dovolenou a ze svých domovů se vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.
Květen je přede dveřmi a tak na mnoha místech celé země stejně jako každý rok vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic.“ Hasiči pak každoročně vyjíždějí ke zvýšenému počtu požárů, ke kterým v důsledku těchto oslav dojde.
Silvestrovské veselí je již tradičně spojeno s používáním zábavní pyrotechniky (světlic, dělobuchů, petard, rachejtlí apod.). Bohužel každý rok nechtěné následky této zábavní pyrotechniky zaměstnávají hasiče i záchrannou zdravotnickou službu.
Vláda schválila nákup 3 500 tun sušeného mléka do státních hmotných rezerv. Odhadovaná cena zakázky je 230 milionů korun. Tento tendr je součástí plánu na navýšení zásob potravin. Zatím má Česká republika zásoby na jeden den, v budoucnu by měla mít zásoby na tři dny.
Nastává čas dlouhých zimních večerů. Co toho využít a dozvědět se něco nového a užitečného? Nabízíme uspořádání besedy i pro Vaši obec nebo zájmovou skupinu.
Stavební firma v Hrochově Týnci – Obicce v těchto dnech pokračuje s první částí výstavby protipovodňových opatření podél Novohradky. Do konce října příštího roku má být hotovo celkem 1810 metrů ochranných hrází a zídek (Čankovice – 1 148 m, Hrochův Týnec – 340 m a Obicka – 322 m), které budou chránit před průtokem Q50 s 30 centimetrovou rezervou.
Primátor Pardubic Martin Charvát, který je zároveň předsedou Povodňové komise statutárního města Pardubice a obcí s rozšířenou působností, nechal prověřit připravenost organizací při řešení případných povodňových situací. Důvodem je současná vlna veder a pravděpodobnost, že po ní přijdou přívalové deště a půda by nemusela nadměrný přísun vody pojmout.
Důsledná kontrola sklizňové techniky nebo měření teplot uskladněného zrní, slámy a sena – to jsou některá z doporučení Ministerstva zemědělství, jak v tomto horkém a suchém počasí předcházet nebezpečí požárů při sklizni.
Dnešní nehoda ve Studénce ukázala, že ne každý ví, co dělat v případě nouze na železničním přejezdu. Video z dílny Centra dopravního výzkumu popisuje řešení těchto situací.
Nadcházející teplé dny a letní prázdniny pro řadu lidí znamenají pohodové okamžiky nejen u vody. S nástupem letních prázdnin začíná hlavně dětem čas koupání, her a dobrodružství. Bohužel, každoročně se řada z nich promění v tragickou noční můru jejich rodičů.
V pátek a sobotu mohli všichni příznivci hasičů nahlédnout za brány požární stanice v Pardubicích. Připraveny byly zajímavé ukázky – například horizontální transport hasičů lezců, který je využíván například při povodních či v nepřístupném skalnatém terénu, kdy je nutné přepravit nejen záchranáře, ale hlavně bezpečně evakuovat osoby přes zatopený prostor.
Přinášíme čtvrtý díl seriálu o tom, jak předcházet pokutám, které Vám mohou udělit hasiči za nedodržení pravidel, norem a zákonů. Dnes téma: Hasicí přístroje bez pravidelné kontroly? Hrozí pokuta až 250 tisíc korun.
|
Děkujeme za podporu Projekt „Rady v nouzi“ v letech 2016 a 2017 finančně podpořilo statutární město Pardubice.
Informace v krizi
- V průběhu krizové situace sledujte vysílání Českého rozhlasu Pardubice:
101,0 FM a
104,7 FM
Tísňové linky
- 150 Hasiči
155 Záchranná služba
156 Městská policie
158 Policie ČR
112 Evropské číslo
Blížící se akce - 18.-19.8. Cihelna Králíky
- 26.8. Letecký den
- 9.9. Pasíčka
- 12.9. Apolenka
- 23.-24.9. RETROMĚSTEČKO
- Poslat tip na akci
|
Poslední komentáře