Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Rady od hasičů – jak zabezpečit byt nebo dům před odjezdem na dovolenou

Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji vyrážíme na dovolenou a ze svých domovů se vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Rady od hasičů – Jak prožít pálení čarodějnice bez úhony

Květen je přede dveřmi a tak na mnoha místech celé země stejně jako každý rok vzplanou menší či větší ohně a vypuknou lidové veselice známé jako „pálení čarodějnic.“ Hasiči pak každoročně vyjíždějí ke zvýšenému počtu požárů, ke kterým v důsledku těchto oslav dojde.

Bezpečné oslavy konce roku 2015 se zábavní pyrotechnikou

Silvestrovské veselí je již tradičně spojeno s používáním zábavní pyrotechniky (světlic, dělobuchů, petard, rachejtlí apod.). Bohužel každý rok nechtěné následky této zábavní pyrotechniky zaměstnávají hasiče i záchrannou zdravotnickou službu.

Správa státních hmotných rezerv nakoupí 3 500 tun sušeného mléka

Vláda schválila nákup 3 500 tun sušeného mléka do státních hmotných rezerv. Odhadovaná cena zakázky je 230 milionů korun. Tento tendr je součástí plánu na navýšení zásob potravin. Zatím má Česká republika zásoby na jeden den, v budoucnu by měla mít zásoby na tři dny.

Beseda Rady v nouzi i pro Vás

Nastává čas dlouhých zimních večerů. Co toho využít a dozvědět se něco nového a užitečného? Nabízíme uspořádání besedy i pro Vaši obec nebo zájmovou skupinu.

U Hrochova Týnce pokračuje první část výstavby protipovodňových opatření

Stavební firma v Hrochově Týnci – Obicce v těchto dnech pokračuje s první částí výstavby protipovodňových opatření podél Novohradky. Do konce října příštího roku má být hotovo celkem 1810 metrů ochranných hrází a zídek (Čankovice – 1 148 m, Hrochův Týnec – 340 m a Obicka – 322 m), které budou chránit před průtokem Q50 s 30 centimetrovou rezervou.

Primátor Charvát: Připravme se na případné přívalové deště včas

Primátor Pardubic Martin Charvát, který je zároveň předsedou Povodňové komise statutárního města Pardubice a obcí s rozšířenou působností, nechal prověřit připravenost organizací při řešení případných povodňových situací. Důvodem je současná vlna veder a pravděpodobnost, že po ní přijdou přívalové deště a půda by nemusela nadměrný přísun vody pojmout.

Doporučení Ministerstva zemědělcům, jak zmírnit riziko požárů v horkých dnech

Důsledná kontrola sklizňové techniky nebo měření teplot uskladněného zrní, slámy a sena – to jsou některá z doporučení Ministerstva zemědělství, jak v tomto horkém a suchém počasí předcházet nebezpečí požárů při sklizni.

Řešení kritických situací na železničních přejezdech

Dnešní nehoda ve Studénce ukázala, že ne každý ví, co dělat v případě nouze na železničním přejezdu. Video z dílny Centra dopravního výzkumu popisuje řešení těchto situací.

Záchranáři před letní sezonou varují: „Zabezpečte si bazény“

Nadcházející teplé dny a letní prázdniny pro řadu lidí znamenají pohodové okamžiky nejen u vody. S nástupem letních prázdnin začíná hlavně dětem čas koupání, her a dobrodružství. Bohužel, každoročně se řada z nich promění v tragickou noční můru jejich rodičů.

Dny otevřených dveří pardubických hasičů

V pátek a sobotu mohli všichni příznivci hasičů nahlédnout za brány požární stanice v Pardubicích. Připraveny byly zajímavé ukázky – například horizontální transport hasičů lezců, který je využíván například při povodních či v nepřístupném skalnatém terénu, kdy je nutné přepravit nejen záchranáře, ale hlavně bezpečně evakuovat osoby přes zatopený prostor.

Seriál: Pokuty od hasičů aneb „Když to nejde po dobrém“ 3

Přinášíme čtvrtý díl seriálu o tom, jak předcházet pokutám, které Vám mohou udělit hasiči za nedodržení pravidel, norem a zákonů. Dnes téma: Hasicí přístroje bez pravidelné kontroly? Hrozí pokuta až 250 tisíc korun.