Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Dítě v ohrožení

Pardubičtí policisté prosí veřejnost o pomoc. V rámci systému Dítě v ohrožení vyhlásili pátrání po dvanáctiletém Matyáši Vašíčkovi z Pardubic.

Nevíte, kde se tento muž zdržuje?

Už několikátý den rodina pohřešuje mladého muže, který byl naposledy spatřen 31. března ve svém zaměstnání v pardubických Polabinách. Doma nechal dva mobilní telefony, je tedy nekontaktní, nikdo z příbuzných o něm nemá žádnou zprávu.

Mimořádná veterinární opatření na Chrudimsku

Krajská veterinární správa nařizuje počínaje včerejškem mimořádná veterinární opatření k zamezení šíření nebezpečné nákazy – vysoce patogenní aviární influenzy v Pardubickém kraji. Ohniskem nebezpečné nákazy vyhlásila nekomerční hospodářství s chovem drůbeže bez registračního čísla v Ochozu 70 v k. ú. Ochoz u Nasavrk.

V Pardubickém kraji je vyhlášena SMOGOVÁ SITUACE

ČHMÚ vyhlásil pro území Pardubického kraje SMOGOVOU SITUACI z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10.

Krajští silničáři najezdili za dva dny téměř 20 tisíc kilometrů

Zima

Se zimou a bohatou sněhovou nadílkou, která zasypala Českou republiku, se vypořádávala v uplynulých dnech také Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Během tohoto období najezdila těžkou technikou téměř 20 tisíc kilometrů a do boje s počasím nasadila na 250 vozidel zimní údržby. Některá vozidla najezdila za den až 400 kilometrů.

Kdokoliv zachrání jediný život, zachrání celý svět

Nejsou vidět, a přesto vám denně pomáhají. Operátoři tísňové linky musí poznat a uvědomit si v jaké jsou situaci lidé na druhé straně telefonního hovoru. Většinou jsou to lidé ve stresu, vystrašení a zcela bezmocní. Život se na operačním a informačním středisku hasičů odehrává po telefonu.

Pardubická policie prosí o pomoc

Policisté z dubinského obvodního oddělení vyhlásili pátrání po 69letém muži z Pardubic, který 31. března odešel kolem 16.00 z místa svého bydliště a do současné doby se nevrátil. Podle zjištěných informací nemá u sebe mobilní telefon a svou rodinu nijak nekontaktoval.

Povodí Labe připravuje výstavbu poldru Kutřín

Krátce

Poldr Kutřín je zase o trochu blíže realizaci. Povodí Labe dnes vyhlásilo zakázku na vypracování projektové dokumentace k žádosti o vydání stavebního povolení. Při katastrofální povodni v roce 1997 došlo k velkým škodám na soutoku Novohradky a Chrudimky. Cílem nového poldru je ochrana obcí Uhřetice, Uhřetická Lhota, Vejvanovice a Dvakačovice transformací povodňové vlny z Q100 na Q2 a zdržením kulminačních průtoků do odeznění povodně na toku Novohradky. Hotovo má být do konce roku 2020.

Ministr vnitra vyhlásil první stupeň ohrožení terorismem

S ohledem na aktuální teroristické útoky v Bruselu vyhlásil dnes, v úterý 22. března 2016, ministr vnitra Milan Chovanec první stupeň ohrožení terorismem. Ministr vnitra stupeň ohrožení vyhlásil na návrh Společné zpravodajské skupiny. Ve večerních hodinách se mimořádně sejde vláda, aby krok ministra vnitra schválila.

Zákaz návštěv ve všech nemocnicích

Krátce

Na základě rozhodnutí generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje, a. s. byl vyhlášen zákaz návštěv. Toto opatření platí od pátku 12. února 2016 a platí až do odvolání. Zákaz návštěv se týká pracovišť intenzivních oborů (ARO, JIP), onkologických, infekčních a novorozeneckých oddělení všech pěti nemocnic.

Policie hledá svědky nehody neviditelného cyklisty na obchvatu Chrudimi.

Dne 30. ledna 2016 v 03:20 hodin došlo na silnici I/37, na obchvatu obce Chrudim v odbočovacím jízdním pruhu, sjezd na Chrudim, směr k ulici Dašická, k dopravní nehodě. Řidič vozidla značky Iveco Eurocargo, jedoucí po silnici I/37 ve směru od Pardubic v mírném klesání započal přejíždět z průběžného jízdního pruhu do pravého odbočovacího jízdního pruhu.

Policie bilancovala uplynulý rok

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje vydalo bilanční zprávu za rok 2015. Dobrá zpráva je, že ve všech okresech našeho kraje došlo oproti roku 2014 k poklesu trestné činnosti. Na Pardubicku o 14% a na Chrudimsku dokonce o 19%. Ve všech okresech zároveň došlo k procentnímu nárůstu jejich objasněnosti.