Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Na svatého Floriana se otevřely brány hasičských stanic na Chrudimsku

Ve středu 4. května se otevřely pomyslné brány všech hasičských stanic na Chrudimsku. Zájemci z řad veřejnosti, ale také žáčci mateřských i základních škol zavítali nejen na centrální stanici do Chrudimi, ale také na pobočné stanice do Hlinska a na Seč. Svatý Florián, patron všech hasičů, který má 4. května svátek, hasičům sice moc v podobě počasí nepřál, ale návštěvníky to ani malinko neodradilo.

Palác Pardubice v pátek patřil záchranářům

V rámci měsíce bezpečnosti se včera v Paláci Pardubice představily základní složky Integrovaného záchranného systému. Na návštěvníky i náhodné nakupující čekalo několik ukázek a zásahová technika jednotlivých složek.

Den s IZS v Paláci Pardubice

Dnes od 9 do 17 hodin se v Atriu Paláci Pardubice představí profesionální hasiči, Městská policie Pardubice, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje i Besip. Pro děti jsou připraveny soutěže a na návštěvníky Paláce Pardubice čeká řada zajímavých a pestrých ukázek.

Tatínkův úžasný dětský den

V sobotu 5. září uspořádala Záchranná stanice Pasíčka spolu s Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje a spolkem K-47 3. Tatínkův úžasný dětský den, na němž nechyběla spousta zajímavých ukázek a hasičské i policejní techniky.

Dny otevřených dveří pardubických hasičů

V pátek a sobotu mohli všichni příznivci hasičů nahlédnout za brány požární stanice v Pardubicích. Připraveny byly zajímavé ukázky – například horizontální transport hasičů lezců, který je využíván například při povodních či v nepřístupném skalnatém terénu, kdy je nutné přepravit nejen záchranáře, ale hlavně bezpečně evakuovat osoby přes zatopený prostor.

Těšíme se na vás na Dni otevřených dveří HZS Pardubice

Přijďte po dva dny – 22. a 23. května na Den otevřených dveří na centrální stanici v Pardubicích. Připraven je pro Vás bohatý program. U stánku spolku Rescueinfo a projektu Rady v nouzi vás čekají povodňové mapy, evakuační zavazadlo a spousta dalších informací.

Den bezpečnosti opět u Globusu

V sobotu 16. května od 10 do 16 hodin se na parkovišti před hypermarketem Globus Pardubice uskuteční další Den bezpečnosti a prevence nejen na silnici.

Helicopter show již tuto sobotu

Pokud nevíte, kam vyrazit o víkendu, máme pro vás jeden tip. V sobotu proběhne na letišti v Hradci Králové další ročník akce Helicoptershow. Můžete se těšit na bohatý pozemní i letový program a tradiční zlatý hřeb – hromadnou nehodu se společným zásahem vrtulníků. http://helicoptershow.cz/

Pardubičtí hasiči otevřeli dveře veřejnosti

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje uspořádal ve dnech 16. a 17. května 2014 den otevřených dveří na stanici v Pardubicích. Více než dva tisíce návštěvníků mohlo shlédnout ukázky zásahu na dopravní nehodu, likvidaci požáru vozidla nebo činnost hasičů lezců.

Pro náramek s barvou své krevní skupiny si do Chrudimské nemocnice přišly stovky lidí

Zdravotníci náramky rozdávali v rámci Dne Chrudimské nemocnice, kdy zájemcům během doprovodné akce v laboratoři zjišťovali krevní skupinu. Den otevřených dveří měl u návštěvníků obrovský úspěch. Akci si pochvalovali i zdravotníci, kteří díky testování krve získali do kartotéky desítky nových zájemců o dárcovství krve.

Den Chrudimské nemocnice již toto úterý

Nahlédnout pod pokličku lékařům z různých nemocničních oddělení budou moci návštěvníci Dne Chrudimské nemocnice, který se uskuteční v úterý 13. května v areálu oblastní nemocnice v Chrudimi. Veřejnosti se v průběhu celého dne budou na jednotlivých odděleních věnovat lékaři, kteří jim představí každodenní náplň své práce. Nemocnice bude zájemcům otevřená od 10 do 17 hodin

Den otevřených dveří u hasičů v Pardubicích

Přijďte na Den otevřených dveří k hasičům 16. a 17. května 2014 od 9 do 13 hodin na centrální stanici v Pardubicích, Teplého 1526. Po dva dny je pro vás připraven bohatý program.