Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Šest nových Mercedesů pro krajskou záchranku

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Šest nových sanitních vozidel dnes slavnostně převzala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje. Na základě výběrového řízení, které bylo vypsáno v průběhu minulého roku, pořídila krajská záchranka společně s Pardubickým krajem za bezmála 13 milionů korun vozy Mercedes Benz Sprinter s pohonem 4×4 a nejmodernější výbavou.

„Požadovali jsme dodání v současné době technicky nejvyspělejších sanitních vozů plně vybavených nejmodernější technikou a kompletním záchranářským vybavením. Měli jsme například specifické požadavky na výkon motoru, bezpečnost, pohon 4×4, klimatizaci nebo komfortní nosítka pro pacienty. Pochopitelně i sanitní zástavba musela být v souladu s platnými právními normami pro sanitní vozidlo v provedení RZP (tj. rychlá zdravotnická pomoc). Vozy jsou proto mimo jiné vybaveny vyztužením levého vnitřního boku vozidla pro možnost libovolného umístění přístrojů, elektrickým termoboxem s nastavitelným rozsahem teplot, jedním z nejmodernějších typů defibrilátoru a transportním ventilátorem,“ uvedl ředitel záchranné služby Pavel Svoboda.

Nově pořízené vozy budou vzhledem ke svým vlastnostem sloužit záchranářům především v horských a jiných hůře dostupných oblastech. Po jednom vozu si rozdělí posádky v Poličce, Hlinsku a Moravské Třebové. Hned dva vozy pak bude možné vídat v  Ústí nad Orlicí. Poslední vůz zůstaně v krajském městě.

Nové Mercedesy tak omladí vozový park záchranky, jehož průměrné stáří je téměř šest let s průměrně najetými 170 000 km. Další omlazení vozového parku by mělo pokračovat i v letošním roce, kdy je na jeho obnovu  v rozpočtu Pardubického kraje vyčleněno celkem 18 milionů korun. Celkem mají záchranáři v Pardubickém kraji k dispozici 37 vozidel pro 22 posádek.

[nggallery id=44]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

9 komentář(ů) článku Šest nových Mercedesů pro krajskou záchranku

 • znechucený občan

  Drzost, kraj zas rozhazuje naše prachy. Nechápu za co vyhodili tolik mega, když napříkald VW Transporter se dá koupit za 400 000. kampak šel ten zbytek peněz?

  • jachym2

   To se stejně nikdy nedovíme. Dneska o tom bylo i v rádiu, že kraj chce nemocnici dát 18 milionů na auta a budou se kupovat osobáky pro doktory. To je krásná představa, že si zavolám sanitku, přijede doktor a nechá mě chcípnout protože se mu nevejdu do auta.

   • Pominu to, že nákup sanitek není věc, která se týká nemocnice. Ta nemá se záchrankou vůbec nic společného, pouze zřizovatele.
    „Chcípnout“ Vás skutečně nikdo nenechá. To, o čem mluvíte, je tzv. Randez vous systém. Při něm skutečně vyjíždí lékař se záchranářem v osobním vozidle (s kompletním vybavením pro zajištění pacienta), ale zároveň s ním většinou vyjíždí i „velká sanita“ která může pacienta převézt.

    • jachym2

     Pak ale nevim jaký to má význam. Beru kdyby se tim něco ušetřilo, ale pokud pojedou sanitky dvě, tak to logicky bude stát víc. Zas nějaký pardubický unikát. Kdopak to asi vymyslel.

     • Nejde o pardubický unikát, tyto posádky fungují například v Královéhradeckém, Libereckém, Jihomoravském kraji, ale také v Praze a na dalších místech.
      Oproti dřívějšímu stavu má tento systém několik výhod :
      – většina výjezdů není k akutnímu ohrožení života a lékař tak zbývá pro závažné stavy, ostatní zvládne posádka bez lékaře
      – v případě potřeby je na místě více rukou
      – lékař může pacienta zaléčit a pacienta předat nelékařské posádce, která ho převeze. Od té chvíle se může věnovat jinému výjezdu.
      – osobák navíc může snáze a rychleji dojet na místo, v porovnání s velkou sanitou.

     • Tomáš Sýkora

      Tento systém funguje v podstatě v celé České republice a nejen v ní- funguje např. i ve Francii, Německu, Švýcarsku, Itálii, Rakousku….

  • Koupit se dá, ale jste si jistý, že je v ceníku výrobce v základní ceně vozidla i zdravotnická zástavba včetně defibrilátoru, plicního ventilátoru, zábleskové rampy a dalších věcí? Přecijen záchranka už dlouho není jen o čtyřech kolech a majáku na střeše…

 • jachym2

  Paráda, takže doktoři se za naše prachy budou vozit v mercedesech. a to mají ještě tu drzost dávat výpovědi. K čemupak nám ty auta budou, když v nich nebude mít kdo jezdit???

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: