Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Šílení střelci v Pardubickém kraji

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Dnešního dne dorazilo na Integrované operační středisko policie Pardubického kraje několik zpráv o narušení pořádku. Nejprve došlo v obci Dašice a Brandýs nad Orlicí k výbuchům a tyto události na sebe navázaly několik policejních hlídek a dalších složek policie, které se podílely na jejich řešení. Následně na to byla přijata dvě oznámení o útocích střelců na Městském úřadu v Letohradě a Krajském úřadu v Pardubicích.

ViewImage.aspx

Foto: Policie ČR

Ačkoli o tom zasahující policisté nevěděli, jednalo se ve všech případech o prověřovací cvičení, ve kterém jde především o rychlost a přesnost při zásahu v situaci, kde musí být každý z nich připraven nasadit svůj život v zájmu ochrany ostatních lidí. Cílem cvičení byla eliminace aktivních střelců, kteří kolem sebe zabíjejí všechno živé a následná pomoc zraněným do příjezdu záchranné služby.

Po celou dobu zákroku až do jeho skončení byla akce naplánována a kontrolována odborníky z řad policie tak, aby nedošlo k ohrožení dalších osob. O tomto záměru byli informováni pouze organizátoři a zástupci jednotlivých úřadů, kde k událostem došlo. Prověřovací cvičení bylo hodnoceno jako velmi podařené a přítomní občané vyjadřovali obdiv nad profesionalitou zakročujících hlídek. Cvičení se zúčastnilo přibližně 100 policistů, figurantů a dalšího personálu. S nalíčením figurantů, kteří představovali zraněné osoby nám pomohli pracovníci Českého červeného kříže.

mjr. Mgr. Petr Voldán, tiskový mluvčí Policie ČR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: