Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Silvestr v Pardubickém kraji

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Během posledního dne roku 2015 zaznamenali policisté v Pardubickém kraji výrazný pokles telefonátů na linku 158 ve srovnání s loňským rokem. Během Silvestra došlo k pěti dopravním nehodám, kdy pouze u jedné došlo k lehkému zranění osoby. Ostatní nehody si vyžádaly pouze škody na majetku a jedna nehoda byla srážka se srnou u obce Hrobice na Pardubicku. Nejčastější hlášenou událostí na linku 158 v Pardubickém kraji byly požáry a fyzická napadení.

DSC_3488

Větší požáry byly tři a to v Nových Hradech, kde hořel starý mlýn a škoda se podle prvotních odhadů vyšplhala až na půl milionu korun. Po 18té hodině nám byl nahlášen totálně shořelý autobus v Jablonném nad Orlicí, zde se škoda vyšplhala na asi 400.000 korun a okolnosti a příčiny požáru jsou předmětem dalšího šetření. Poslední větší požár vypukl okolo třetí hodiny ranní v obci Kočí na Chrudimsku, kde hořela garáž a škoda zřejmě přesáhne částku 150.000 korun. I v tomto případě jsou příčiny a okolnosti požáru v šetření. Co se týká dalších požárů, tak těch byla oznámena řada, většinou se jednalo o požáry popelnic, travních porostů, tůjí, keřů a to většinou v souvislosti v odpalováním různé pyrotechniky.

Řada občanů napříč krajem si stěžovala i na hluk či obtěžování v souvislosti s odpalováním petard. Na některá oznámení museli policisté vyjet, jako např. na oznámení o odpalování ohňostroje uprostřed křižovatky, ostatní oznamovatelé byli operačními důstojníky upozorněni na to, že je Silvestr a s určitým hlukem je potřeba počítat.

Z ostatních událostí v kraji vybíráme namátkou následující…

Okolo půl deváté večer telefonovala na linku 158 žena s tím, že na soukromé oslavě v jedné Vysokomýtské restauraci je mladý muž, který obtěžuje a napadá hosty a vyhrožuje rozbitím vybavení restaurace. Policisté po příjezdu na místo provedli u 26letého muže dechovou zkoušku, která byla negativní a to 2,43 promile alkoholu v dechu. Silvestr tento mladík strávil na záchytce v Hradci Králové a je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

K drobné rozepři mezi dvěma muži s lehkým zraněním na ruce vyjížděla záchranná služba na ubytovnu do Hlinska. Tam si také vyžádala pomoc hlídky policie. Událost policisté z Obvodního oddělení Chrast řeší jako přestupek proti občanskému soužití.

V deset hodin večer telefonoval na linku 158 všímavý občan z Ronova nad Doubravou, který operačním důstojníkům popsal místo v obci, kde na zemi leží silně opilý muž a oznamovatel se obává, aby neprochladl. Na místo vyjela hlídka policistů z OOP Třemošnice, kteří spáče probudili a doprovodili domů, kde si ho rodina převzala.

Přibližně ve 22:40 pardubickým policistům předávala hlídka Městské policie Pardubice muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení vydaný Okresním soudem v Jablonci nad Nisou. Muž putoval do policejní cely a během následujícího dne s ním budou probíhat další úkony.

O půl jedné ráno vyjížděli kolegové z OOP Moravská Třebová k rozepři mezi několika lidmi v restauraci v Jevíčku. Při roztržce byl jeden muž zraněn na paži a musel být ošetřen ve svitavské nemocnici. Přestupek je zatím evidován jako přestupek proti občanskému soužití.

Zhruba ve stejnou dobu hlásili obyvatelé chrudimské místní části Na Větrníku rozpory mezi mladými lidmi na ulici. Na místo zamířila hlídka chrudimských policistů, nicméně na místě byl již klid a nikdo nic policii oznamovat nechtěl.

Téměř totožné oznámení o rozporech a strkanici mezi asi sedmi lidmi přijala linka 158 asi 40 minut po půlnoci tentokrát z Pardubické Palackého třídy. Když policisté přijeli na místo, již zde byl klid a nikdo se tam nenacházel.

Ve ¾ na jednu ráno došlo k šarvátce na náměstí v Jablonném nad Orlicí, kde u lehkého zranění zasahovala i záchranná služba.

Deset minut před jednou hodinou ráno došlo k potyčce v Pardubicích v ulici Devotyho. Nepohodly se zde dvě skupinky osob ohledně odpalování petard. Opět na místo zamířila i záchranná služba a ošetřila zde dva zraněné.

O půl druhé ráno odjel bez zaplacení z jedné pardubické benzinové čerpací stanice řidič s vozidlem Peugeot. Policistům se podařilo zjistit pravděpodobného pachatele a událost evidují zatím jako přestupek proti majetku.

Po půl třetí ráno vyjížděli policisté OOP Vysoké Mýto k rodinným neshodám. Událost evidují jako přestupek proti občanskému soužití.

Krátce po třetí hodině ráno vyjížděly hlídky pardubických policistů do Dašic, kde měl syn napadnout své rodiče. Na místo zamířila i záchranná služba, která zraněné rodiče převezla do nemocnice. Devětačtyřicetiletého muže, který nadýchal 2,49 promile alkoholu, policisté zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Během prvního dne letošního roku s ním budou probíhat další úkony a bude stanovena právní kvalifikace případu. Jednoznačně se jedná o nejvážnější případ ze silvestrovské noci v Pardubickém kraji.

Před čtvrtou hodinou ranní vyjeli řešit fyzické napadení i policisté z Obvodního oddělení Svitavy. U budovy České spořitelny měl být napaden bratr oznamovatele. Dva muži z uvedené šarvátky byli ošetřeni ve svitavské nemocnici a policisté případ evidují zatím jako přestupek proti občanskému soužití.

Po čtvrté hodině ráno vyjížděli policisté z Obvodního oddělení Holice do obce Litětiny, kde došlo k napadení mezi partnery. Ti na místo záchrannou službu nežádali, ale policisté událost zaevidovali jako návrhový přestupek proti občanskému soužití.

Během těchto časných ranních hodin došlo ještě k řadě potyček po celém kraji, namátkově v Pardubicích na Pernštýnském náměstí, v Litomyšli, Moravské Třebové nebo v České Třebové. Během Silvestra jsme evidovali téměř dvě desítky těchto událostí, které můžeme označit jako různé druhy fyzického napadení.

por. Bc. Markéta JANOVSKÁ, tisková mluvčí policie Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: