Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Škoda peněz za kouřový hlásič? Ve Svitavách si to nemyslí

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Tento týden obyvatelé osmipodlažního bytového domu ve Svitavách uslyšeli pronikavé pískání v jednom z bytů. Přes dveře byl cítit kouř a nikdo neotevíral. Přivolaní hasiči zjistili, že majitelka bytu nechala na plotně hrnec s pokrmem a odešla na nákup. Při odchodu z bytu však zapomněla na to, že knoflíkem u sporáku otočila a zapomněla ho vypnout.

Díky pronikavému pískání, které vydával autonomní hlásič, a brzkému ohlášení obyvateli domu, nedošlo k hoření plamenem a ani k rozšíření požáru.
Hlásič signalizoval včas začínající požár a celá událost se tak obešla beze škody.

„Z tohoto případu je zřejmé, že instalace autonomních hlásičů kouře v bytech není pouze ´výmysl´ hasičů, úředníků nebo zákonodárců, ale má opravdu svůj význam. Přesně takto dokáže hlásič za několik málo set korun uchránit majetek za miliony, nebo také lidské životy. Vždy mějme na paměti – čím dříve je požár zpozorován, tím je větší šance na jeho zvládnutí a tím menší vznikne škoda,“ říká mjr. Ing. Jan Novotný, vyšetřovatel hasičů územního odboru Svitavy.

„Autonomní hlásiče kouře lze zakoupit běžně v  prodejnách s elektro zbožím, hobby marketech, v e-shopech, nebo u specializovaných prodejců se zabezpečovací technikou. Nejjednodušší hlásiče stojí pouze kolem 200 Kč. Cena hlásiče s vyšší citlivostí, s více funkcemi a stylovým designem se může pohybovat i kolem 2000 Kč. Instalaci na dva šroubky zvládne každý z nás. Kvalitnější „longlife“ baterie vydrží v hlásiči zhruba 4 roky,“ doplňuje mjr. Ing. Jan Novotný a z vlastní zkušenosti může potvrdit, že běžné plně funkční a certifikované hlásiče nereagují na cigaretový kouř, takže je možno je instalovat i v prostředí, kde je kouření povoleno.

Por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: