Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Skvělá práce pardubických strážníků

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

partnerský rozchod se dost nešťastně rozhodla řešit osmačtyřicetiletá žena. Ta se již své kamarádce svěřila, že ji život nebaví a že spolyká prášky. Kamarádka tuto informaci nepodcenila a rozhodla se jet svou přítelkyni zkontrolovat.

dsc_0135

Na zvonění ovšem nereagovala, pouze stála u okna a nepřítomně hleděla přes záclonu ven. Oznamovatelka si všimla, že má kamarádka ovázané zápěstí. Vzápětí ji přišla na mobil zpráva se stručným textem „Pomoc“. Kamarádka se rozhodla zalarmovat městskou policii.

Strážníci využili právo přednostní jízdy a k osobě v ohrožení života se dostali během chvilky. Po příjezdu na místo spolupracovali sousedé, kteří hlídku pustili do domu a strážníci tak mohli ihned zakročit. Zmatená žena začala při komunikaci s hlídkou ztrácet pozornost a neustále usínala. Strážníci kolabující ženu usadili, zajistili ji teplo, udržovali ji ve stavu bdělosti a začali zjišťovat, jaké prášky a kolik jich spolykala. Během tohoto pátrání přivolali na místo záchranku.

Ještě před jejím příjezdem se strážníkům podařilo dohledat dvě tuby léků, kde chybělo zhruba 60 tablet. Tyto informace poté hlídka předala lékaři, a také státní policii, která si případ převzala. Zasahující hlídka z místa odjížděla s dobrým pocitem, že se zoufalé ženě pomoc dostala včas.

Lucie Klementová, Preventivní a informační služba MP Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: