Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Slovo lhostejnost strážník Kamaryt nezná

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Duchapřítomnost, profesionalita a rozhodnost, to jsou slova, která zcela jistě vystihují strážníka pardubické městské policie Lukáše Kamaryta. Ten koncem srpna jako první podal seniorovi, který zkolaboval na vlakovém nádraží, první pomoc. Za jeho úsilí ho ocenila primátorka města i ředitel Městské policie Pardubice.

„Senior se při čekání na vlak začal dávit pečivem, posléze zkolaboval na lavičce. Lidé naprosto lhostejně procházeli kolem něj, nikdo si ho nevšímal,“ popsala situaci mluvčí strážníků Lucie Klementová. Až po osmi minutých si ho všimli pracovníci Českých drah, v tu chvíli přišel do nádražní haly také strážník v civilu Lukáš Kamaryt.

„Šli jsme se s mou tříletou dcerkou podívat na vláčky a koupit zmrzlinu. Když jsem pána viděl, sundal jsem dceru z ramenou a šel jsem mu pomoct,“ řekl duchapřítomný strážník. „Nepřemýšlel jsem o tom. Zkontroloval jsem mu životní funkce, zda nemá ucpané dýchací cesty a okamžitě jsem začal s resuscitací. Trvalo to asi tři minuty, naštěstí se ho podařilo oživit,“ popsal situaci Lukáš Kamaryt.

Za jeho odvahu a duchapřítomnost mu primátorka města Štěpánka Fraňková poděkovala, od ředitele Městské policie Pardubice dostal Stuhu za záchranu života. „I z pozice lékařky dokážu ocenit, jak jste se zachoval. Chci Vám poděkovat, protože jste se dostal do jedné z nejtěžších situací při záchraně života a zvládl jste to na výbornou,“ poděkovala strážníkovi primátorka.

Sedmasedmdesátiletý senior i přes profesionální zákrok strážníka a následně přivolaných zdravotníků asi hodinu po převozu do nemocnice opět zkolaboval a zemřel. „Příčina úmrtí je naprosto triviální. Kdyby lidé na nádraží pomohli dřív, ten pán mohl žít,“ řekl ředitel městské policie Rostislav Hübl. „Mrzí mě, že senior nakonec nepřežil. Ale jsem rád za tak velký zájem médií a veřejnosti o tento případ. Rozvíří to debatu a snad se lidé začnou o dění kolem sebe víc zajímat. Nikdo neví, kdy se může on sám do takové situace dostat a pak právě on bude potřebovat pomoc,“ dodal strážník Lukáš Kamaryt. „Operační oddělení městské policie za poslední měsíc eviduje znatelně více oznámení o podobných situacích,“ dodala mluvčí strážníků Klementová.
Městská policie Pardubice strážníka Lukáše Kamaryta nominovala na udělení ceny Zlatého záchranářského kříže.

Šimon Hradní, tiskový úsek MmP

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: