Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Sníh zaměstnává veškerou techniku i manuální pracovníky

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Padající sníh trápí od nedělního večera pracovníky Služeb města Pardubic. Už v neděli kolem 21:00 začali s úklidem čerstvého sněhu na nejdůležitějších městských komunikacích. Od dnešního rána je na zimní údržbu městských silnic a chodníků nasazena technika a 70 lidí s lopatami a dalším nářadím.

„Začínali jsme ve 04:00, je nasazena veškerá posypová technika i pluhy. Ručně jsou čištěny zastávky a přechody,“ řekla mluvčí SmP Světlana Pozníková. Celodenní sněžení však práci techniky i úklidových čet komplikuje. Sklady služeb jsou podle mluvčí na počátku zimy plné soli i písku. „Soli máme letos o 50 procent více než loni, písku o 20 procent,“ řekla.
Podle aktualizovaného plánu mají letos služby zajišťovat zimní údržbu zhruba 460 kilometrů vozovek a chodníků, včetně zastávek městské hromadné dopravy a přechodů. V loňské zimně udržovaly o 17 kilometrů komunikací méně. Jeden zásah přijde podle hrubých propočtů  na 570.000 korun. Při průměrné zimě vyjíždějí služby  během zimy zhruba 20krát. Ovšem loni, kdy byla zima v Pardubicích na spad sněhu extrémní, vyjížděly 56krát.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: