Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Správa státních hmotných rezerv nakoupí 3 500 tun sušeného mléka

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Vláda schválila nákup 3 500 tun sušeného mléka do státních hmotných rezerv. Odhadovaná cena zakázky je 230 milionů korun. Tento tendr je součástí plánu na navýšení zásob potravin. Zatím má Česká republika zásoby na jeden den, v budoucnu by měla mít zásoby na tři dny.

Výhodou sušeného mléka je rychlá použitelnost při krizových situacích, také má vysokou nutriční hodnotu a proti jiným mléčným výrobkům i delší trvanlivost. Tzv. norma obměny bude stanovena tak, aby ve skladech nebylo sušené mléko starší než 10 měsíců. Tendr vypíše Správa státních hmotných rezerv v nejbližších dnech a bude rozdělen na 7 zakázek.

„U dvou zakázek budeme soutěžit pouze dodání sušeného mléka a jeho obměnu. Skladovat si ho budeme sami, aby bylo okamžitě k dispozici,“ upřesnil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

U dalších pěti zakázek se bude soutěžit vedle dodání sušeného mléka i jeho ochraňování. Vítězové tendru by mohli být známi do konce roku. Smlouvu podepíší na tři roky.

Jakub Linka, tiskový mluvčí SSHR

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: