Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Stanovisko primátorky k případu pardubických strážníků

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Že se k sobě lidé chovají slušně, že si váží jeden druhého, považuji za naprosto samozřejmé. Proto je pro mě způsob komunikace mezi dvěma strážníky i to, jak se vyjádřil zástupce ředitele městské policie Petr Střítezský na adresu občana upozorňujícího na možný přestupek strážníků, nepřijatelný a odsouzeníhodný.

[singlepic id=326 w=320 h=240 float=right]Nejsem spokojena ani s tím, jak městská policie na samotný podnět odpověděla. Ráda bych se za tuto trapnou událost všem slušným lidem omluvila a slíbila, že udělám vše proto, aby se neopakovala.
Nepochybuji o náročnosti práce strážníků, nicméně to nesmí být omluvou pro arogantní, nadřazené a hulvátské jednání, ani pro to, aby stížnosti či dotazy občanů považovali za obtěžující drzosti, které není třeba objektivně posoudit, ale a priori odmítnout. Takovou městskou policii nechci a jistě ani nikdo z občanů Pardubic.

Ve vedení města zazněly hlasy volající po okamžitém propuštění obou strážníků, jejichž provinění je o to závažnější, že zastávají v městské policii vysoké funkce. Takovýto postup ale není podle zákona možný. Jejich přímý nadřízený – ředitel městské policie – je potrestal v souladu se zákoníkem práce, tedy vytýkacím dopisem a finančním postihem. Na mně, jako velitelce městské policie, nyní je řešit celý případ právě s jejím ředitelem. I on může očekávat písemnou výtku a v případě, že se situace v pardubické městské policii nezmění, budou z mé strany následovat další zákonné kroky.
Celý případ je pro mne jasným signálem, že musíme věnovat větší pozornost činnosti městské policie i stížnostem, které občas na adresu strážníků dostáváme. Trest, který ředitel strážníkům udělil, nemůže být tečkou za tímto politováníhodným případem. Určitě se ve vedení města budeme radit o tom, jak a co u městské policie změnit. Všichni příslušníci městské policie, bez rozdílu hodnosti, si musí být vědomi toho, že oni jsou těmi, kteří slouží slušným lidem a ne nedotknutelnými dráby. Věřím, že většina pardubických strážníků svou práci takto vnímá. Mají před sebou ale nelehký úkol, přesvědčit občany Pardubic o tom, že jsou jejich strážníky, strážci zákona, kterým mohou řádní občané věřit. Ráznými a nekompromisními vůči těm, kteří porušují zákon, ochotnými a vstřícnými vůči lidem, kteří se na ně obracejí o pomoc.

Štěpánka Fraňková, primátorka města Pardubic

Původní článek na iDnes.cz

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: