Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Taktické cvičení EVAKUACE 2015 již tento čtvrtek

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubický kraj neponechává nic náhodě a soustavně se spolu se složkami integrovaného záchranného systému připravuje na vznik nejrůznějších mimořádných událostí. Zatímco v minulém roce mělo cvičení štábní povahu a prověřovalo především činnost orgánů krizového řízení, letos bude zaměřeno na praktickou evakuaci.

Bez názvuCvičení bude vycházet ze situace, kdy stoupá hladina Divoké Orlice a je nutno začít připravovat evakuaci obyvatel. Ta bývá přednostně plánována pro osoby umístěné ve zdravotnických a sociálních zařízeních, kde lze očekávat komplikace v podobě imobilních nebo starších osob. To je i případ cvičení „EVAKUACE 2015“, které se uskuteční již tento čtvrtek v Centru sociálních služeb města Žamberk.

Nepůjde však o jedno z běžných cvičení, která mají za úkol prověřit „evakuaci při požáru“, ale o mnohem komplexnější cvičení, které samotnou evakuací pouze začíná.
Obyvatele Centra sociálních služeb totiž čeká transport do vytipovaných evakuačních a přijímacích středisek na území města a paralelně bude svoji činnost procvičovat také Krizový štáb ORP Žamberk.
Místo pro toto cvičení nebylo vybráno náhodou, ale jde o objekt, který může být zaplaven při Q100.

Bez názvu

Cíle cvičení:

  • Prověřit a procvičit činnost a postup personálu a ubytovaných osob Centra sociální péče města Žamberk při vzniku mimořádné události.
  • Prověřit činnosti dle Havarijního plánu Pardubického kraje.
  • Procvičit vyrozumění složek IZS a orgánů krizového řízení.
  • Procvičit součinnost zasahujících složek IZS a orgánů krizového řízení při zdolávání mimořádné události.
  • Procvičit evakuaci obyvatelstva z ohroženého objektu do evakuačního a přijímacího střediska.
  • Procvičit součinnost orgánů obce činných při evakuaci obyvatelstva.
  • Procvičit činnost Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.
  • Prověřit funkčnost Poplachového plánu IZS Pardubického kraje.
  • Procvičit činnost velitele zásahu při zdolávání mimořádné události.

Půjde o již několikáté „krajské“ cvičení, které je zaměřeno na evakuaci obyvatel. Například v roce 2006 se při cvičení „NEBEZPEČÍ 2006“, které simulovalo havárii cisterny s chlórem v areálu pardubické společnosti Synthesia, nechalo evakuovat přibližně 200 skutečných obyvatel Rybitví. V roce 2005 pak Poličku postihly fiktivní povodně, které si vyžádaly výstavbu materiální základny humanitární pomoci, v níž byli obyvatelé následně nouzově ubytováni.

Historie taktických cvičení na území Pardubického kraje

TEST 2004 TEST 2004
Cvičení TEST 2004 se uskutečnilo 15. září v areálu bývalé TESLY vedle pardubické nemocnice.
Tématem ukázkového taktického součinnostního cvičení byla činnost složek Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje při vzniku mimořádné události způsobené výbuchem zemního plynu s následným požárem, zřícením objektu, únikem nebezpečné látky s ohrožení obyvatelstva a dále procvičení součinnosti se 156. záchranným praporem Armády České republiky při výstavbě humanitární základny pro 110 osob.
ŠTÁB 2005
4. října 2005 vypuklo ve Valech na Přeloučsku cvičení, jehož tématem bylo řešení vykolejení nákladního vlaku, převážejícího propan a další nebezpečné látky. V průběhu cvičení došlo k fiktivnímu výbuchu a poškození velkého množství domů.
NEBEZPEČÍ 2006 NEBEZPEČÍ 2006
25. dubna 2006 nacvičovali hasiči, záchranáří a další záchranné a bezpečnostní složky postup při havárii cisterny s chlórem v areálu pardubické společnosti Synthesia. V rámci cvičení se nechalo evakuovat přibližně 200 skutečných obyvatel Rybitví.
OCHRANA 2007 OCHRANA 2007
Ve středu 11. července zažily Holice rozsáhlé policejní manévry. Uskutečnila se zde totiž část meziresortního štábního cvičení s názvem „OCHRANA 2007″, které mělo za cíl prověřit připravenost České republiky na případný teroristický útok.
„Holická“ část cvičení se zabývala situací, kdy skupina teroristů obsadila budovu Gymnázia Dr. Emila Holuba.
POLYTRAUMA 2008 POLYTRAUMA 2008
Prověření traumatologických plánů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Pardubické krajské nemocnice a.s. bylo účelem taktického cvičení POLYTRAUMA 2008, které proběhlo 17. září 2008 v Pardubicích.
Cvičení řešilo pád letadla s 90 cestujícími v prostoru pardubického letiště.
POVODEŇ 2009 POVODEŇ 2009
Cvičení POVODEŇ 2009 se ukutečnilo 22. a 23. června 2009 a mělo za cíl prověřit připravenost kraje a záchranných složek na rozsáhlé povodně.
Cvičení ZÁCHRANA 2010
16. června 2010 se v Horním Jelení konalo cvičení integrovaného záchranného systému nazvané Záchrana 2010, jehož námětem bylo pátrání a záchrana dvou pohřešovaných osob. Ty se ztratily z domu s respiční péčí Domova Simeon v Horním Jelení.
LANOVKA 2011
Tématem cvičení, které se uskutečnilo 25. května 2011, byla evakuace osob ze sedaček při poruše lanovky. Tu způsobil paraglidista, který nezvládl řízení a přistává na lanovce v Mlýnickém dvoře.
DSC_2868 HUMANITÁRNÍ POMOC 2012
Poličku postihly rozsáhlé povodně, které mnoho lidí připravily o střechu nad hlavou. Školy a další místa nouzového ubytování postupně přestávají stačit svojí kapacitou, proto se krizový štáb obce s rozšířenou působností Polička rozhodl požádat o vybudování materiální základny humanitární pomoci. Takový byl úvod taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému a orgánů krizového řízení, které se ve dnech 20. – 21. září uskutečnilo na letišti v Poličce.
policka
30_Prichazi_zasah VLAK 2013
Tématem cvičení „VLAK 2013“ bylo osvobození rukojmí zadržovaných v železničním vozu, kterému předcházelo krizové vyjednávání. „Na linku 158 Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Pardubického kraje telefonuje Alex Ambrož. Oznamuje, že se chystá spáchat sebevraždu, ale ještě před jejím dokonáním chce telefonicky předat další skutečnosti o dokonané vraždě a přípravě několika dalších.
Bez názvu
Zasedani_krizoveho_stabu_a_povodnove_komise___cvic POVODEŇ 2014
V dubnu 2014 se v Pardubickém kraji uskutečnilo cvičení povodňových orgánů a orgánů krizového řízení k ověření činnosti krajské povodňové komise, krizového štábu kraje, vybraných povodňových komisí obcí s rozšířenou působností a vybraných obcí k prověření dosud realizovaných protipovodňových opatření, pod názvem „POVODEŇ 2014“.
Bez názvu

 

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: