Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Tip na sobotu: Helicoptershow v Hradci Králové

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Hradecké nebe bude v sobotu 15. května patřit vrtulníkům a těm s modrou hvězdou života především. Na zdějším letišti se uskuteční již 11. ročník mezinárodní přehlídky leteckých záchranných služeb a záchranného systému „Helisoptershow“.

Stejně jako v předchozích letech se i letos představí přední výrobci vrtulníků. Pořadatelé připravili pro návštěvníky unikátní ukázku, a to první veřejné vystoupení lehkého vrtulníku GUIMBAL CABRI G2 od společnosti Lion Helicopters. Svou účast na výstavě přislíbil výrobce vrtulníků Eurocopter, které využívá naprostá většina provozovatelů letecké záchranky v České republice, ale také prodejce vrtulníků Sikorski (Schweizer), výrobce vrtulníků BELL se svým nejnovějším modelem typu BELL 429, autorizovaný dealer vrtulníků Robinson pro Českou republiku společnost NISA AIR, letecká škola Blue Sky services s vrtulníky Bell 206, prodejce ULL vrtulníků společnost Mamba Air, výrobce ultralehkých vírníků společnost Nirvana Systems, zástupce Letecké záchranné služby ze Slovenska s vrtulníkem Agusta, akrobatický speciál a mnoho dalších.

V programu letových ukázek je zařazena například hormadná nehoda se společným zásahem tří vrtulníků a pozemních složek IZS, seskok parašutistů nebo ukázka leteckého hašení.
V pozemním doporovodném programu se na návštěvníky budou těšit již tradiční účastníci – Policie České republiky, hasičské jednotky z Hradce Králové a sbor dobrovolných hasičů Růžodol z Liberce.
Jejich ukázky budou ve spolupráci s pracovníky Červeného kříže zaměřeny převážně na prevenci a dodržování bezpečnosti, nebo na záchranu lidských životů v různých situací běžného života. Praktické ukázky práce hasičů při vyprošťování osob z havarované techniky budou moci diváci sledovat z bezprostřední blízkosti.

Sobotní akci pro veřejnost bude předcházet páteční školení zásahu složek integrovaného záchranného systému při leteckých haváriích.
„Málo kdo ví, jaká jsou zařízení v letadlech. Školení by mělo přispět ke zvýšení bezpečnosti lidí zasahujících u leteckých havárií nebo při nouzové přistávání,“ přibližuje důvody pořádání semináře Tomáš Suchánek ze společnosti DSA, která je hlavním organizátorem Helicoptershow. Zájem o seminář je u hasičů podle organizátorů obrovský.
„S tím jak roste celosvětově zájem o létání, roste i zájem odborníků z řad hasičů, kteří chtějí vědět, jak v takových situacích postupovat,“ vysvětluje Suchánek a dodává: „Je mnoho věcí, na které si musíte dát pozor při havárii letadel, aby nedošlo k dalšímu ohrožení osob. Například záchranné systémy a odpojovače baterií, které se musí hasiči naučit aktivovat a deaktivovat.“

Další informace naleznete na http://helicoptershow.cz/

2011 – 10. ročník

[nggallery id=49]

2007

2006

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: