Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Ukázka zásahu hasičů ve střední škole v Poděbradské

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V dopoledních hodinách uspořádal Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje ve spolupráci s dalšími partnery praktickou ukázku zásahu integrovaného záchranného systému při úniku nebezpečných látek z autocisterny.

Akce se konala v areálu Střední průmyslové školy chemické Pardubice v rámci Mezinárodního roku chemie a při příležitosti 15. výročí od vzniku Transportního informačního a nehodového systému. Zahájil ji člen Bezpečnostní rady Pardubického kraje Václav Kroutil.

Cílem ukázky bylo seznámit žáky středních a základních škol se součinností hasičského záchranného sboru a Svazu chemického průmyslu při likvidaci úniku nebezpečné tekutiny, „V praxi jsme se na území kraje již několikrát přesvědčili, jak je důležitá součinnost integrovaného záchranného systému pro bezpečnost obyvatelstva,“ řekl v úvodu radní Václav Kroutil. „Akci jsme se rozhodli uspořádat v areálu chemické školy, protože zde byl v letošním roce otevřen nový obor Požární ochrana, který bude vychovávat mladou generaci odborníků. Jejich znalosti by měly přispět k prevenci vzniku nepříznivých mimořádných událostí,“ dodal.

O obor Požární ochrana se zaměřením na likvidaci chemických havárií byl u žáků zájem, do prvního ročníku jich letos nastoupilo 29. „Pardubický kraj zřídil tento specializovaných obor záměrně v Pardubicích. Jedná se o vhodné spojení se školou, která má pro výchovu možných budoucích velitelů jednotek požární ochrany ty nejlepší předpoklady. Pardubice jsou známé chemickým průmyslem, jsou mimo jiné také důležitým dopravním uzlem, z čehož vyplývá možné ohrožení území s vysokou hustotou obyvatelstva,“ vysvětlil Kroutil.

Součástí dopoledního programu byla rovněž individuální prohlídka hasičské techniky a prohlídka laboratoří školy. Závěrem proběhla diskuze mezi žáky školy a přítomnými hasiči.

Text a foto: Pardubický kraj

[nggallery id=59]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: