Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Aktualizováno: Únik nitrózních plynů v chemičce

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V pondělí 20. srpna v 01.35 hodin byl nahlášen výbuch zásobníku v areálu chemičky Synthesia, a.s., Pardubice – Semtín. V jednom z deseti zásobníků došlo pravděpodobně k přehřátí, nahromadění par a fyzikálnímu výbuchu – nedošlo k zahoření.

Při této provozní nehodě uniklo do ovzduší menší množství oxidů dusíku.
Na místo vyjeli profesionální hasiči z Pardubic, Chrudimi a hasiči podniku Synthesia, a.s. Semtín. Hasiči prováděli zkrápění par mlhou tak, aby nedošlo k úniku nitrózních plynů mimo areál chemičky. V současné době jsou stále zásobníky ochlazovány a v průběhu dne bude obsah zásobníku postupně přečerpán. Ke zranění osob nedošlo. Dispečink podniku Synthesia informoval pomocí sms zpráv starosty okolních obcí o nastalé situaci, ale i o tom, že nedošlo k úniku plynů mimo areál závodu.

Zásobník explodoval kolem půl druhé ráno ve výrobě nitrocelulózy. Výbuch bylo slyšet až v Němčicích či na Dukle. Na místo neprodleně vyjeli hasiči z podnikové jednotky požární ochrany a byla přivolána pomoc jednotek HZS Pardubického kraje z Pardubic a Chrudimi.  O havárii byla informována i primátorka města Pardubic a vedoucí oddělení krizového řízení pardubického magistrátu.

„Příčina nehody je v šetření. Je ale pravděpodobné, že vlivem několikadenních vysokých teplot došlo k přehřátí zásobníku a jeho roztržení vlivem přetlaku,“ míní vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Kyncl.


Reklama
Nejlevnější povinné ručení

1 komentář článku Aktualizováno: Únik nitrózních plynů v chemičce

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: