Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Úsměvná vánoční oznámení na lince 158

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

O Vánočních svátcích operační středisko nastřádalo několik takřka „silvestrovských“ oznámení, které v době od 23. do 26. prosince pardubická policie na tísňové lince 158 přijala.

dsc_0155

První takový telefonát měl vánoční tematiku – stromeček. Na tísňovou linku chrudimské policie oznamoval volající, že v lese nejspíš ukradla osádka vozidla Audi stromek. Na místo vyjeli kolegové ze Skutče, kteří zjistili, že dvoučlenná pánská osádka vozidla v místě zastavila pouze proto, aby si odskočila na „toaletu“. Stromeček nebyl kradený, ale řádně zakoupený, což měl dokázat nákupní lístek.

Další všímavý řidič se obával, že za volantem černého vozidla značky Opel usnul opilý řidič. Na místo vyjeli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří zjistili, že řidič si spánkem krátí domu, protože čeká na odtah. Vzhledem k tomu, kde byl zaparkovaný, mu hlídka doporučila, ať „překážku“ odtlačí mimo komunikaci.

Schválnost na Štědrý den evidovali opět kolegové ze Skutče. V jejich územní působnosti neznámý pachatel totiž v noční době z 23. – 24. prosince doslova poslal ze srázu kovový nákupní vozík naložený vyřazeným zbožím. Ke škodě naštěstí nedošlo, vozík byl vyvezen zpět k obchodnímu domu a vše bylo vyřešeno na místě.

Takřka detektivní zápletku mohlo mít další oznámení, které přišlo z perónu železniční stanice na Chrudimsku. Přímo tam pozorovala žena 2 mladíky, kteří se jí zdáli být podezřelí.  Když se šla podívat, co v místě, které okukovali, provedli, nalezla po jejich činnosti na odpadkovém koši jakousi malou krabičku o průměru 7cm žlutošedé barvy. Jaký je výsledek tohoto oznámení? Nešlo o žádnou výbušninu, ale takzvanou kešku. I toto oznámení se vysvětlilo takřka s úsměvem ve tváři.

I tak těmto oznamovatelům patří poděkování. Tentokrát je sice výsledek jejich prověření tak trochu úsměvný, ale ne vždy tomu tak je. Vezmeme-li v úvahu, že by někdo na železniční zastávku skutečně upevnil výbušninu a kolemjdoucí lhostejně odešel, nebo že by se opilý řidič po kratičkém spánku rozjel a způsobil nehodu, to bychom nezveřejňovali zprávy s úsměvným, ale možná i tragickým koncem.

por. Bc. Eva Maturová, tisková mluvčí PČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: