Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

V anketě Dobrovolní hasiči roku 2015 ceny přebíraly i sbory z Pardubického kraje

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V Anketě Dobrovolní hasiči roku, která probíhala téměř celý letošní rok, bylo během středečního prosincového večera rozhodnuto. Odborná porota V. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku vybrala 25 jednotek a 25 sborů České republiky. Výsledné pořadí určila během roku veřejnost svým hlasováním. Hlasovat bylo možné jak prostřednictvím webového formuláře, tak i pomocí SMS. Celkem bylo zasláno přes 41 000 platných hlasů.

Foto: Facebook SDH Chrudim

Foto: Facebook SDH Chrudim

Organizace ankety se již několik let nemění. Geograficky je Česká republika rozdělena do 5 pěti oblastí. V každé oblasti se soutěží ve dvou kategoriích. První kategorie je určena pro jednotky dobrovolných hasičů. U jednotek odborná komise hodnotí, jakým způsobem řešily složitější zásahy, dodržovaly stanovené postupy a zajišťovaly odbornou způsobilosti. Druhá kategorie byla určena pro sbory dobrovolných hasičů, kde komise hodnotila jejich společenskou činnost, práci s mládeží, preventivní a výchovnou činnost, organizaci sportovních a kulturních akcí. V každé kategorii v dané oblasti vybrala odborná komise vedená plk. Ing. Milošem Svobodou z generálního ředitelství HZS ČR 5 nejlepších a výsledné pořadí určila veřejnost v on-line hlasování.

Cílem ankety bylo ocenit a motivovat jednotky a sbory dobrovolných hasičů, propagovat a podpořit je v jejich další činnosti.

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve středu 9. prosince 2015 v brněnské Laser Show Hall. Hudební doprovod zajišťovala po celý večer skupina B-Side Band s Vojtěchem Dykem a Ilonou Csákovou.

Za oblast východních Čech:

v kategorii Jednotka roku:

  • 1. místo – Jevíčko
  • 3. místo -Dolní Dobrouč

a v kategorii SDH:

  • 1. místo – Chrudim
  • 3. místo – Jevíčko.

Zásahem roku byla událost z 18. června 2015, kdy Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje vyslalo ve 22.49 hodin dobrovolnou jednotku hasičů z Jevíčka a profesionální jednotku z Moravské Třebové k dopravní nehodě do obce Nový Dvůr.

Průzkumem na místě bylo zjištěno, že se jedná o nehodu jednoho osobního automobilu Škoda Forman. Automobil se nacházel na levém boku na komunikaci, uvnitř byla jedna zraněná osoba. Nehoda se obešla bez úniku provozních kapalin. Jednotka provedla zajištění místa nehody, stabilizaci vozidla za pomoci dřevěných klínů a nastavovacích žebříku, vytvoření přístupu do automobilu pátými dveřmi a započala s poskytováním první před lékařské pomoci.

Zraněný upadal střídavě do bezvědomí a nereagoval na podněty a velmi těžce chrčivě dýchal, proto hasiči uvolnili dýchací cesty a prováděli podpůrné dýchání ambuvakem. Dále bylo provedeno protipožární opatření odpojením akumulátoru a osvětlení místa zásahu. Jelikož vyproštění zraněného pátými dveřmi bylo těžko proveditelné, bylo rozhodnuto o odstranění střechy za pomoci hydraulických nůžek a agregátu. Bylo odstraněno přední sklo a výplně bočních oken a započato s odstřižením střechy. Do této doby prováděli zásah dobrovolní hasiči z Jevíčka sami. Poté se dostavila k nehodě jednotka profesionálních hasičů Moravská Třebová a Zdravotnická záchranná služba Moravská Třebová.

Velení u zásahu předáno veliteli družstva profesionálních hasičů a další práce prováděny dle jeho pokynů – vyproštění zraněné osoby z havarovaného automobilu, spolupráce se zdravotnickou záchrannou službou při ošetření pacienta, jeho uložení na vakuovou matraci a transport do sanitního vozidla, osvětlení a uzavření komunikace pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby Brno i přeložení pacienta do vrtulníku.

por. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: