Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

V areálu SemtinZone došlo k nehodě s výronem splodin hoření

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

09.05.2014 11:07: V areálu SemtinZone došlo na ZL2 firmy Synthesia k nehodě s výronem splodin hoření. V ohrožení jsou obce: Polabiny, Cihelna, Svítkov, MO Rosice, Popkovice, Srnojedy, Hradiště, Čivice. Dispečink Synthesia, a.s.
Aktualizováno 11:31: 9.5. v 11.20 požár lokalizován, k úniku nebezpečných látek do ovzduší nedochází, probíhá dohašování. Dispečink, Synthesia a.s.

DSC_6621

Foto: Michal Bareš

Foto: Pavel Jána

Foto: Pavel Jána

Aktualizováno 11:46
Dnes, v cca 11:05 hodin, došlo při likvidaci starého potrubního vedení k zahoření zbytků lehkých topných olejů v areálu SemtinZone. Při tomto požáru došlo při hoření k viditelnému úniku zplodin hoření, které se však díky silnému větru velmi rychle rozptýlily v ovzduší a obyvatele Pardubic neohrozily. V cca 11:35 hodin byl požár lokalizován a v současné době (11:40 hodin) probíhají dohašovací práce, při kterých již nedochází k výraznějšímu vývinu zplodin hoření.
Jiří Kyncl, oddělení krizového řízení MmP

Profesionální jednotky hasičů z Pardubic a hasičů podniku Synthesia vyjížděly 9. května v 11.01 hodin k požáru, který vypukl v areálu Synthesia Semtín Pardubice. Jednalo se o požár produktovodu s topným olejem. Hasiči požár dostali pod kontrolu během 30 minut po nahlášení události na operační a informační středisko hasičů. Nyní hasiči objekt s produktovodem ochlazují.
Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pak

Profesionální jednotky hasičů z Pardubic a hasičů podniku Synthesia vyjížděly dnes v 11.01 hodin k požáru, který vypukl v areálu Synthesia Semtín Pardubice. Jednalo se o požár produktovodu s topným olejem. Hasiči požár dostali pod kontrolu během 30 minut po nahlášení události na operační a informační středisko hasičů. Poté hasiči objekt s produktovodem ochlazovali. Požár byl zlikvidován v 12.21 hodin.
Do ovzduší neunikly žádné chemické látky a kouř se podle hasičů nerozšířil z areálu podniku. O situaci byl bezprostředně a poté průběžně informován zástupce Bezpečnostní rady kraje, 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Hlídky policie monitorovaly situaci v okolních obcích a sídlištích. Příčiny požáru jsou v šetření.
Pardubický kraj

Dnes v 10,57 hodin došlo v areálu SemtinZone  k zahoření na objektu ZL 2.  Na tomto objektu probíhají v současné době práce spojené s odstraňováním staré technologie. Tyto práce provádí externí firma. V průběhu prováděných prací došlo k poškození potrubí  s topným olejem a následnému zahoření.
Represívní zásah provedl HZS společnosti Synthesia. Požár byl lokalizován v 11,20 hodin a ve 12,17 hodin byl represívní zásah ukončen. Ke zranění osob ani závažným škodám na majetku nedošlo.
Synthesia a.s.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: