Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

V kraji se kvůli nebezpečnému alkoholu provedlo 895 kontrol

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Dnes ve 13 hodin se konalo druhé setkání pracovní skupiny, která monitoruje situaci s metylalkoholem v regionu. Zástupci Krajské hygienické stanice, Celní správy, Krajského ředitelství policie, Hasičského záchranného sboru, České obchodní inspekce, Inspektorátu státní zemědělské a potravinářské inspekce a Pardubického kraje si budou pravidelně každý den vyměňovat informace a koordinovat další kroky.

„Na území celého regionu jsou prováděny koordinované kontroly na stáncích i v obchodech. Dobrou zprávou je, že jsme na našem území zatím stále nezaznamenali ani jeden případ otravy. V případě, že by došlo k hospitalizaci osoby v Pardubickém kraji s podezřením na otravu metylalkoholem, svolá hejtman Radko Martínek neprodleně mimořádné jednání bezpečnostní rady kraje, kam přizve další odborníky,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Martin Netolický, který se zúčastnil jednání pracovní skupiny. Radní zároveň informoval o připravenosti biochemické laboratoře Pardubické krajské nemocnice provádět rozbory biologického materiálu (krve a moči) na přítomnost metanolu. Podle ředitele Krajského ředitelství policie Radka Malíře bylo provedeno již 895 kontrol. Současně probíhají kontroly a rozbory odebraných vzorků ostatními složkami veřejné správy.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: