Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

V lednu se začne opravovat nadjezd u Parama, znovu bude hrozit nález letecké munice

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Koncem měsíce ledna by podle plánu měla začít oprava křižovatky u Parama. Podle informací pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic by z tohoto, ve špičce těžko průjezdného uzlu, měly zmizet semafory. Ty má nahradit kruhová křižovatka o průměru 40 metrů. Místní komunikace I/37 by se zase měla dočkat rozšíření na čtyři pruhy, a to v délce takřka jeden kilometr.

_pce_evakuace_u_trojice_12_2014_RZRekonstrukce pamatuje i na pěší a cyklisty. Šestý městský obvod a všichni, kdo přes křižovatku projíždějí ve směru na Přelouč, by se tak do podzimu roku 2017 mohli u Parama dočkat vytoužené plynulé dopravy.

S rekonstrukcí se ale znovu po dvou letech připravuje pardubický magistrát na mimořádnou situaci, která by mohla nastat v souvislosti s nálezem nevybuchlých leteckých bomb. Právě tato lokalita je totiž označená jako místo s jejich možným výskytem. „Na celém území Pardubic může být z období náletů na Pardubice během druhé světové války v zemi podle odhadu pyrotechniků až 130 nevybuchlých leteckých bomb, podstatná část pak právě v okolí vlakového nádraží a Parama, které byly cílem náletů,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát, který zároveň řídí orgány krizového řízení města.

„V případě nálezu některé z bomb by čekala obyvatele v okruhu až 1100 metrů evakuace, podobně jako obyvatele žijící podél trasy, po níž by policejní pyrotechnici nevybuchlou bombu převáželi k případné likvidaci, pokud se jí nepodaří deaktivovat na místě nálezu“ upřesnil rozsah případné evakuace vedoucí oddělení krizového řízení kanceláře primátora Jiří Kyncl. „Všem občanům proto včas přinášíme podrobné informace, a to hned na několika stranách lednového Radničního zpravodaje. Do středové části měsíčníku jsme umístili evakuační mapu s podrobným textem, aby se vnitřek novin dal vyjmout a uschovat pro případ potřeby,“ dodal Jiří Kyncl.

„Občanům jsou informace o případné evakuaci k dispozici také na internetových stránkách města. Zároveň ubezpečujeme všechny obyvatele Pardubic, že od prvního dne rekonstrukce až po její dokončení budeme v plné pohotovosti,“ shrnul primátor Martin Charvát.

Tiskový úsek MmP

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: