Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

V Pardubicích zasedal krizový štáb, naštěstí jen cvičně

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Na radnici na Pernštýnském náměstí se ve čtvrtek sešel krizový štáb města se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Důvodem jednání krizového štábu bylo prověřit, jak jsou orgány krizového řízení statutárního města připraveny na případnou evakuaci osob v případě nálezu letecké bomby.

preprava

„Připravujeme se pochopitelně na jakoukoliv mimořádnou událost – výbuch, povodně atd., nicméně čtvrteční cvičení simulovalo situaci, která souvisí s nálezem letecké pumy při rekonstrukci křižovatky U Trojice – tato situace je bohužel zcela reálná, letos a příští rok zde probíhají stavební práce a my víme, že kolem Parama bomby z 2. světové války zkrátka jsou,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát. „Podle odhadů pyrotechniků může být na celém území města ukryto v zemi z válečného období několik desítek nevybuchlých leteckých bomb, podstatná část pak právě v okolí vlakového nádraží a Parama, které byly hlavním cílem náletů,“ zdůvodnil jasné téma cvičení pardubický primátor Martin Charvát, který zároveň stojí v čele krizového štábu města.

Krizový štáb prošel všechny postupy, které by jeho členy v případě nálezu bomby čekaly. „Všichni jsme si důsledně zopakovali jednotlivé kroky v případě této konkrétní mimořádné události. Prověřili jsme také součinnost krizového štábu, složek záchranného systému a vybraných subjektů, které se na zabezpečení evakuace podílejí, tj. např. s vedením Arény Pardubice či pracovníky Dopravního podniku města Pardubic, a.s. Nicméně šlo o teoretické cvičení při simulované události, zvažujeme zrealizovat ještě praktické cvičení,“ uvedl vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Kyncl.

V případě, že by se U Trojice nevybuchlá bomba objevila, čekala by obyvatele v okruhu až 1100 metrů evakuace stejně jako všechny, kteří žijí podél trasy, po níž by policejní pyrotechnici munici převáželi k případné likvidaci, pokud by se ji nepodařilo deaktivovat na místě nálezu. Krizový štáb města i magistrát jsou proto neustále v pohotovosti k plnění úkolů podle připraveného scénáře. Důležité a pravidelně aktualizované informace týkající se možného ohrožení obyvatel jsou k dispozici na městském webu www.pardubice.eu. „V případě přímého ohrožení obyvatel využijeme nejen prostředků varování – tedy sirén a místního informačního systému, ale všech dostupných prostředků, včetně médií, abychom v krátkém časovém horizontu zajistili informovanost co největšího počtu lidí,“ ujistili shodně členové krizového štábu.

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: