Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Vedení bezpečností rady kraje v pohotovosti

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Vzhledem k rekordnímu množství sněhu a nevyzpytatelnému počasí hrozí nebezpečí povodní v případě, pokud by nahromaděné množství sněhu začalo tát. Jenom v Pardubickém kraji zadržují sněhové zásoby 320 milionů krychlových vody. Krizový štáb kraje je v pohotovosti.

Náměstek hejtmana Roman Línek,  který po dobu nemoci hejtmana řídí bezpečnostní radu kraje, proto hovořil v úterý 2. února 2010 o aktuálním stavu sněhu a zásobách vody v něm ukrytých s generálním ředitelem Povodí Labe Tomášem Vaňkem.
„Vodohospodáři, záchranáři i hasiči jsou v pohotovosti, povodně ale zatím nehrozí, a to přesto, že Pardubický kraj pokrývá téměř nejvyšší vrstva sněhu v rámci České republiky,“ shrnul náměstek Línek obsah jednání na královéhradeckém Povodí Labe.
Uvedl, že správci vodních toků průběžně  monitorují hladiny přehradních nádrží, odkud vypouštějí vodu. Obce se silničáři pravidelně udržují  příjezdové komunikace k poldrům.
„Klidnější spánek mohou mít lidé v kraji také proto, že v uplynulých deseti letech se dokončila řádově za miliardu korun různá protipovodňová opatření. Patří mezi ně ochrana Pardubic proti stoleté vodě, regulace rybníku Hvězda u Třebovic, poldry a různá další protipovodňová opatření v povodí Třebovky, Třebůvky, Orlice a  Chrudimky,“ vyjmenovává náměstek Línek místa, která by měla ochránit majetek a životy lidí v případě, že by se prudce oteplilo.
Krajská samospráva i členové bezpečnostní rady Pardubického kraje jsou informováni o aktuální meteorologické situaci.

Magdalena Navrátilová, tisková mluvčí Pardubického kraje

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: