Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Víkendová služba Městské policie Pardubice

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Pardubičtí strážníci se o víkendu skutečně nenudili. Řešili například krádež kalendáře a figuríny, dva mladíky na jedné toaletě nebo naháče v plaveckém areálu. Jejich pomoc ale vyžadovaly také mnohem závažnější případy – pokus o znásilnění nebo seniorka se zdravotním problémem.

dsc_0135

Opilý mladík pronásledoval ženu…Na tísňovou linku 156 se obrátil dvacetiletý muž, který oznámil, že jeho kamarádku na sídlišti Dubina napadá opilý muž, on se za agresorem vydal a nyní jej sleduje. Hlídka se s oznamovatelem na sídlišti setkala a ten ukázal směr, kterým pronásledovatel běžel a kde se mu také ztratil z dohledu. Strážníci se vydali tím směrem a po chvíli agresora skutečně zahlédli. Dvacetiletý muž byl zjevně opilý, agresivní a hlídku verbálně napadal. Provedenou orientační dechovou zkouškou se potvrdilo, že mladík je pod vlivem alkoholu, v dechu měl necelé 2 promile. Po zajištění agresora se strážníkům přihlásila pronásledovaná dvacetiletá žena, která bosa vyšla z úkrytu. Napadená žena byla silně rozrušená a vystrašená. Strážníkům sdělila, že ji muž pronásledoval a honil, zřejmě s úmyslem ji znásilnit. Pro podezření ze spáchání trestného činu hlídka na místo přivolala kolegy ze státní policie, kteří si celý případ převzali. Opilého útočníka převezli strážníci k vystřízlivění na záchytku.

Asi byl osamělý…pohled na konflikt muže s personálem obchodu zaměřeného na prodej pracovních oděvů se naskytl obsluze nedaleké vinárny. Ta se taky s tímto oznámením obrátila na městskou policii. Strážníci po příjezdu na místo zastihli už jen personál, který sdělil, že jim neznámý muž chtěl odcizit vystavenou figurínu. Zaměstnanci firmy mu v tom ale zabránili, následovala slovní potyčka a poté muž z místa utekl. Následující zimní večery bude tedy muž i nadále trávit sám.

Ke zraněné seniorce se strážníci dostali přes balkón…Na městskou policii se obrátila žena, která sdělila, že má obavy o seniorku, kterou trápí časté zdravotní problémy. Sedmačtyřicetiletá žena nyní stojí před jejím bytem, jsou domluvené na schůzce, pokouší se dozvonit, ale nikdo ji neotvírá, pouze se z bytu ozývá štěkot psů. Strážníci se po příjezdu na místo nejprve pokusili na seniorku dozvonit a dobouchat, to bylo ovšem neúspěšné. Vzhledem k tomu, že se byt nacházel ve zvýšeném přízemí, rozhodli se strážníci pro vylezení na balkón. Přes prosklené dveře zahlédli nemohoucí ženu, jak leží na zemi. Seniorka byla schopna komunikace formou posunků a poté se s vypětím všech sil doplazila k balkónu, který otevřela. To už na místo mezitím přijeli hasiči, které operační města přivolal k otevření bytu a také záchranka, která se nemocné ženy ujala a převezla ji do nemocnice k dalšímu ošetření. Strážníci se postarali o dva psy, kteří po převozu ženy do nemocnice zůstali bezprizorní. Chlupáči byli převezeni do městského útulku, odkud si je seniorka po propuštění z nemocnice vyzvedla.

Jeden záchod a dva mladíci…ostraha z nákupního centra ve středu města se obrátila na městskou policii s naléhavou zprávou o pomoc. V jedné kóji na pánských toaletách se údajně nachází dvojice osob v bezvědomí. Na místo se současně dostavili jak strážníci, tak i zdravotníci, kteří se nakonec stali svědky kuriózního případu. Na toaletě se skutečně nacházeli dva muži ve věku 22 a 23 let, které ale naštěstí netrápilo onemocnění, pouze byli pod vlivem alkoholu. Oba muži strážníkům potvrdili, že pouze na toaletě usnuli a že jsou v pořádku. Dvojice byla pro jistotu předána zdravotníkům k ošetření a hlídka místo opustila.

S kradeným kalendářem ujížděl na kole. Strážníkům však neuniknul…útěk hodný bankovního lupiče předvedl strážníkům jedenapadesátiletý pachatel drobné krádeže. V hypermarketu v centru města odcizil kalendář v hodnotě 49 Kč. Při tomto počínání byl spatřen ostrahou, která pachatele sledovala, ovšem nepodařilo se jim muže zadržet, protože ten sedl na kolo a začal rychle ujíždět pryč. Strážníkům pracovníci ostrahy sdělili popis muže a také určili směr, kterým ujížděl pryč. Motorizovaná hlídka muže odpovídajícího popisu zahlédla v nedaleké ulici, kde jej také zajistili. Muž vydržel dlouhou dobu zapírat, do karet mu také chvíli hrálo i to, že z batohu mu kradený kalendář vypadl. Ovšem měl smůlu. Strážníci ukradený kalendář nalezli o kousek dál, pachatele drobné krádeže poté seznámili i se skutečností, že celé jeho počínání je zachyceno na kamerách. Až poté muž povolil a k celému činu se přiznal. Za přestupek proti majetku byla muži uložena tisícikorunová pokuta.

Z plaveckého areálu si udělal nudapláž…operační města přijal oznámení od personálu aquaparku, kteří si nevědí rady s agresivním návštěvníkem. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže, který se nejprve rozhodl využít wellness služeb, poté zatoužil i po plavání v kondičním bazénu, ovšem do těchto prostor se vydal zcela nahý a navíc pod vlivem alkoholu. Na výzvu plavčíka, ať prostor u plaveckého bazénu opustí, nereagoval, naopak, začal být velmi vulgární. Strážníci si s rozčíleným návštěvníkem aquaparku dokázali poradit. Podnapilého muže vykázali z místa pryč, za přestupek proti občanskému soužití byl řešen uložením blokové pokuty v hodnotě 1000 Kč a poté hlídka muže předala manželce a dětem, kteří si pro tatínka přijeli.

Cesta přes třídu Míru s holou zadnicí…díky městskému kamerovému systému a pozornému operačnímu města neunikla v nočních hodinách skupinka podnapilých mladíků, která se v rozverné náladě pohybovala přes střed města. Této skupině dominoval šestadvacetiletý muž z Náchodska, který stačil nakopnout sloup veřejného osvětlení a převrátil zábranu na staveništi. Poté jej uchvátila výloha jedné z kaváren, ke které přiběhnul, stáhnul kalhoty a vystrčil svou zadnici na hosty kavárny. O pár metrů dál muže zaujalo volně položené koště u stavební buňky, které bez váhání popadnul a začal zametat rekonstruovanou ulici. Po chvilce zametání začal s koštětem v ruce pronásledovat jednoho ze svých kamarádů, a když ho tato zábava omrzela, tak koště zahodil. Po celou dobu byla jeho aktivita sledována městskými kamerami, proto bylo snadné vyjet této skupince naproti. Hlavní aktér vyfasoval od strážníků tisícikorunovou blokovou pokutu za přestupek proti veřejnému pořádku a po projednání přestupku se vrátil zpět na místo, odhozené koště a povalenou zábranu vrátil na své původní místo.

Lucie Klementová, Preventivní a informační služba MP Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: