Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Vražda a několik znásilnění – pardubická policie vyvrací některé fámy

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Vzhledem k dalším spekulacím vyplývajících z internetových diskusí, se policisté rozhodli zveřejnit několik případů, o nichž s ohledem na poškozené i jejich rodiny dosud veřejnost neinformovali.  

První případ – údajné znásilnění, jak někteří čtenáři facebookových stránek uvádějí, se odehrál 5. prosince v Pardubicích. Zda skutečně došlo ke znásilnění, to se dosavadním šetřením neprokázalo, avšak veškeré skutečnosti, které byly zjištěny, poukazují na trestný čin loupeže. V ranních hodinách opustila nejmenovaný polabinský bar dvojice žen, která se do posledního okamžiku v nočním klubu bavila. Znenadání k nim měl v Polabinách přiběhnout muž, který jednu z nich silně udeřil do obličeje, následkem čehož první napadená žena upadla na zem. Tam po pár okamžicích dle výpovědí skončila i starší žena. Oběma útočník odcizil kabelky a utekl neznámo kam. Podezřelým se stal občan cizí státní příslušnosti. Na jmenovaného byl ze strany státního zástupce vydán předchozí souhlas se zadržením a bylo po ně vyhlášeno pátrání. Záměrně v této tiskové zprávě nezveřejňujeme jeho fotografii, neboť ve chvíli, kdy bude zadržen, by měla proběhnout tzv. „rekognice“ (poznání podezřelého), při které by obě poškozené měly tuto osobu poznat na základě svých „postřehů“ z uvedeného dne, nikoliv dle fotografie zveřejněné v médiích.

Další, tentokrát dle obyvatel města Přelouč brutální znásilnění, se mělo stát 25. prosince loňského roku právě v Přelouči. Zde můžeme potvrdit, že ke znásilnění došlo, dívka však naštěstí neskončila v kritickém stavu v nemocnici, ale po lékařském ošetření byla z nemocnice ihned propuštěna. Podezřelý byl dopaden během následujících 3 dnů a soudce ho na návrh státního zástupce poslal do vazební věznice. Z toho vyplývá, že „pachatel“, opět muž cizí státní příslušnosti, není na svobodě a v dalším podobném jednání, z něhož je obviněn, nemůže pokračovat.

Hovoříme o cizincích… Abychom se vyhnuli bouřlivým diskusím na téma sexuálních deliktů v Pardubicích ze strany migrantů, raději upřesňujeme, že zde šlo o cizince zemí Evropské unie, kteří se na území naší republiky zdržovali legálně kvůli zaměstnání.

Třetí případ, ze kterého čtenáři internetu dle dotazů zasílaných některým médiím udělali téměř vraždu, se týká úmrtí mladé dívky prodávající v nejmenovaném zverimexu. Na těle mladé ženy nebyly nalezeny žádné stopy násilí či cizího zavinění, což dokládá i pitevní zpráva. Šlo o úmrtí ze zdravotních příčin, ale s ohledem na rodinu k věci nebudeme poskytovat žádné bližší informace.

Pokud jde o první dva uvedené skutky, nejlepší prevencí před takovým jednáním je nechodit bez doprovodu v neosvětlených místech. Pokud je to jen trochu možné, nejlepší je zajistit si předem odvoz domů ze strany důvěryhodných známých, nenavazovat v barech až příliš důvěrné známosti s cizími lidmi…

por. Bc. Eva Maturová, Policie ČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: