Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Vrtulník nad silnicí I/36

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

V pátek v poledne přistál na chrudimském letišti policejní vrtulník, který v následujících třech hodinách pomáhal dopravním policistům dohlížet na přestupce jedoucí po silnici I/36 od Býště po Moravskou Třebovou. Jen během 3 hodin policejní hlídky jak z oblohy, tak i ze země, zaznamenaly 42 přestupků.

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Pilot vrtulníku vybaveného monitorovacím systémem měl silnici spojující Čechy a Moravu jak na dlani. Díky výhledu a moderní technice bylo možné sledovat řidiče předjíždějící v místě, kde je tento manévr zakázán.
Na přítomnost vrtulníku doplatili tři řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení zakazující předjíždění. Jejich jednání je zaznamenáno a bude předáno ke správnímu řízení. Na stejném úřadu skončí i dalších 6 řidičů, kteří s projednáním přestupku na místě nesouhlasili.

Do svých peněženek sáhlo 33 přestupců, kteří zbytečně přišli o 15.000 korun. Někteří možná měli štěstí, že akce probíhala v pátek odpoledne v poměrně hustém provozu. Kolony aut jim totiž rychlou jízdu nijak zvlášť neumožňovaly. I tak na rychlost jízdy doplatilo 17 řidičů.
Nejrychlejší řidič byl zastaven na okruhu v Holicích v místě, kde je povolena „sedmdesátka“. Radar ve vozidle Volkswagen Passat zaznamenal zadní část vozidla, pod nímž se zobrazilo číslo 99km/hodině. Díky tomu, že měření neprobíhalo v obci, zaplatil blokovou pokutu, ale mnohem více než ztráta finanční částky ho tížil úbytek bodů. Dalším přestupkem bylo neužití zádržného systému, technický stav a telefonování za jízdy.

nprap. Bc. Eva Maturová, tisková mluvčí Policie ČR Pardubice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: