Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Vydařený Den požární prevence

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Den požární prevence a ochrany obyvatelstva. Takový byl název akce, kterou na dnešní dopoledne připravil na Pernštýnském náměstí Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje ve spolupráci s dalšími organizacemi, které se zabývají nejen požární ochranou.

Po celé dopoledne mohli návštěvníci a náhodní kolemjdoucí zavítat k některému z několika preventivních a osvětových stánků, v nichž hasičští preventisté radili, jak vybavit dům hlásiči požárů a jak požárům předejít.
Pracovníci odboru ochrany obyvatelstva představili kontejner nouzového přežití s velkoprostorovým nafukovacím stanem a prostředky pro ochranu dýchacích cest před nebezpečnými látkami.
Podobné zaměření měl také stánek občanského sdružení Rescueinfo s projektem Rady v nouzi. V něm mohli návštěvníci, jako již tradičně, nalézt postupy při nejrůznějších mimořádných událostech, ukázky příruček pro veřejnost a vybavení pro krizovou radiokomunikaci, což je další oblast činnosti tohoto sdružení.
Chybět nemohl ani Oblastní spolek Českého červeného kříže Pardubice s vybavením pro poskytování první pomoci a možností vyzkoušet si resuscitaci.
Celou akci doplňovaly ukázky zásahu na dopravní nehodu, použití ručních hasicích přístrojů a požárního útoku v podání těch nejmenších hasičů ze Břehů.

[nggallery id=16]

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: