Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Vysoce nakažlivé choroby? Zdravotníci se školili na semináři

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Nebezpečí nakažlivých chorob se pravidelně objevuje v médiích v souvislosti s výskytem některé z nich. Zdravotníci v Pardubickém kraji se dnes seznámili s postupy a opatřeními, které je v případě výskytu takové choroby nutné použít.

DSC00105

Odborný seminář Problematika vysoce nakažlivých nemocí se konal v sále Jana Kašpara v budově krajského úřadu pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka.

„Organizací semináře o vysoce nakažlivých chorobách reagujeme na aktuální situaci ve světě. Všude se mluví o ebole, ale zdaleka se nejedná jen o tuto nemoc. I když se zdá, že ohnisko je od nás daleko, musíme být připraveni. Přesto doufám, že dnešní setkání bude pro všechny užitečné, ale zároveň nebudete muset získané poznatky nikdy uplatnit v praxi,“ zahájil seminář 1. náměstek Roman Línek. „V Pardubickém kraji máme nemocnici v Těchoníně, která je jako centrum biologické ochrany na vysoce nakažlivé choroby maximálně připravena, v ideálním případě ale její vybavení nebudeme muset vůbec použít,“ dodal Roman Línek.

Na semináři vystoupil ředitel Krajské hygienické stanice v Pardubicích Antonín Vykydal a seznámil přítomné s postupy zainteresovaných orgánů při zjištění nákazy vysoce nakažlivými nemocemi. Zdůraznil použití ochranných pomůcek, izolaci pacienta a informování Krajské hygienické stanice. Primář infekčního oddělení v Pardubické krajské nemocnici (PKN), a.s., Petr Knížek, hovořil o vysoce nakažlivých nemocech z klinického pohledu, náměstek pro léčebnou péči v PKN informoval o plánu a organizaci činnosti v této krajské nemocnici a ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda mluvil o problematice z hlediska integrovaného záchranného systému. Jednotlivé přednášky doplňovala diskuze.

Mgr. Kateřina Procházková Skůpová, Oddělení komunikace Pak

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: