Provozovatel


Rescueinfo z. s.
Arnošta z Pardubic 2610 Pardubice
Tel: 603 981 272
IČ: 269 91 764
www.rescueinfo.org info@rescueinfo.org

Vývoj chřipkové epidemie – 3. týden 2011

Tip pro vaši bezpečnost: univerzální výkonné powerbanky nejen pro případ BLACKOUTu.

Výskyt chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji zaznamenal oproti předchozímu týdnu zvýšení o 100% na 109 případů, což jasně indikuje počínající chřipkovou epidemii. V příštím období je možné očekávat další významný nárůst počtu chřipkových onemocnění.

Situace v Evropě:

Většina západoevropských států jako Belgie, Dánsko, Francie, Lucembursko, Nizozemí, Norsko, Portugalsko, Španělsko, Anglie, Skotsko i Wales, Irsko a Estonsko hlásí plošnou epidemii chřipkových onemocnění. Dominujícím typem chřipky je pandemický typ A/H1N1pdm. Těžké případy respiračních infekcí chřipkové etiologie za stejné období  činily celkem 1711 případů včetně 73 fatálních úhrnně z 8 zemí.

Situace v ČR:

Mezi druhým a třetím týdnem 2011 došlo k výraznému nárůstu nemocnosti v kategorii chřipkových onemocnění, což spolu s vysokou záchytností viru chřipky jasně indikuje počínající epidemii. Typová skladba viru chřipky je obdobná jako jinde v Evropě.

Zdroj: Pardubická krajská nemocnice

Reklama
Nejlevnější povinné ručení

Přidat komentář

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Nechte následující pole tak, jak jsou, prosím: